Artykuł sponsorowany

Jakie oprogramowanie jest niezbędna dla ośrodków zdrowia?

Jakie oprogramowanie jest niezbędna dla ośrodków zdrowia?

Komputery i telefony otaczają nas na każdym kroku – trudno dziś wyobrazić sobie prowadzenie własnej działalności gospodarczej bez nich. Korzystają z nich także ośrodki zdrowia, które muszą tworzyć bazy swoich pacjentów, gromadzić ich dane osobowe i mieć do nich bieżący dostęp. Jakie oprogramowanie jest dla nich niezbędne? Jak powinno wyglądać idealne oprogramowanie dla lekarzy, którzy prowadzą swoją prywatną praktykę, a jak powinno być przygotowane oprogramowanie do zarządzania przychodnią? - W naszym artykule podejrzymy ciekawe rozwiązania.

Program online dla lekarzy

Przygotowując nasz artykuł, poprosiliśmy o pomoc przedstawiciela Biura Usług Informatycznych Krzysztof Sulich z Bolesławca, który ma w swojej ofercie program online dla lekarzy, a także program do zarządzania przychodnią. Lekarze, którzy prowadzą swoją indywidualną praktykę, często przechowują dokumenty swoich pacjentów po prostu w papierowych teczkach, a recepty i skierowania wypisują na kawałkach kartek – w końcu, kiedy korzystamy z prywatnej opieki medycznej, nie potrzebujemy druczków akceptowanych przez NFZ, ponieważ i tak wszystkie koszty leczenia pokrywamy sami. Niektórzy pacjenci odwiedzają swoich specjalistów regularnie, inni natomiast pojawiają się bardzo rzadko lub wracają po kilku latach. Znacznie łatwiej przechowywać dane medyczne za pomocą programu komputerowego i umożliwiać sobie dostęp za pomocą kilku prostych kliknięć niż przeglądać szafy zapełnione teczkami. Program online dla lekarzy, który przyciągnął naszą uwagę, pozwala na tworzenie własnych ekranów z danymi medycznymi – informacje niepotrzebne dla danej specjalizacji możemy ukrywać, a zamiast nich dodawać nowe. Program automatycznie zapisuje uzupełniane dokumenty w tzw. chmurze, więc nawet przypadkowo zamykając przeglądarkę ich nie utracimy. Program wyposażony jest w wyszukiwarkę i dodatkowo w katalog leków Pharmindex, co ułatwia wypisywanie recept. To intuicyjne narzędzie dla lekarzy, którzy prowadzą swoje gabinety.

Oprogramowanie dla przychodni

Zarządzanie przychodnią to zadanie zdecydowanie trudniejsze niż zarządzanie dokumentami z praktyki indywidualnej. Musi dawać nam możliwość prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej i umożliwiać rozliczanie zakontraktowanych świadczeń z NFZ i prywatnymi firmami ubezpieczeniowymi. Oprogramowanie dla ośrodka zdrowia powinno obsługiwać wizyty pacjentów, wystawiać recepty oraz skierowania. Nowoczesny program umożliwia korzystanie z rejestracji online, wystawianie dokumentów finansowych, generowanie analiz i raportów w oparciu o dane zebrane w systemie, a także tworzyć dowolne cenniki, czy pakiety. Oprogramowanie musi być więc kompleksowe i uniwersalne. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz