Materiał Partnera

Jakie akcesoria do czyszczenia aut powinien posiadać każdy kierowca?

Jakie akcesoria do czyszczenia aut powinien posiadać każdy kierowca?

Samochód to nie tylko środek transportu, ale również wizytówka właściciela. Zadbany i staranie wyczyszczony samochód budzi podziw i świadczy o naszej odpowiedzialności – jest to szczególnie istotne jeśli wykorzystujemy nasz wóz w celach służbowych. Mycia auta nie jest czynnością skomplikowaną, jednak wymagającą sporo wysiłku. Aby wykonać je solidnie, będziemy potrzebowali kilku akcesoriów.

Kosmetyki samochodowe

Czyli inaczej mówiąc wszystkie środki chemiczne, niezbędne do zmycia brudu z karoserii i innych części auta oraz zabezpieczenia ich przed późniejszymi zabrudzeniami, wilgocią oraz innymi szkodliwymi czynnikami. Wśród preparatów tych wyróżniamy szampony do karoserii, płyny do mycia tapicerek, płyny do mycia felg oraz wosk. Warto pamiętać, że na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór produktów różniących się znacząco pod względem składu, dlatego przed zakupem należy uważnie zapoznać się ich opisem. Dla przykładu szampony do karoserii mogą różnić się między sobą współczynnikiem pH – najlepszym rozwiązaniem są szampony o neutralnym pH. Kwaśne szampony co prawda skutecznie usuwają brud, jednak przy okazji mogą uszkodzić lakier. Podobną ostrożność należy zachować przy wyborze preparatów do mycia tapicerek – skórzane tapicerki są delikatne i wymagają zastosowanie specjalnych środków.

Przybory do mycia

Większość kierowców myje swoje auta używając do tego szczotek. Niewielu zdaje sobie sprawę, że nawet z pozoru miękkie włosie również narusza strukturę lakieru – szczotki nadają się co najwyżej do mycia felg, które są najbardziej narażone na trudne zabrudzenia, a przy tym odporne na zarysowania. Do mycia karoserii powinniśmy używać ściereczek i specjalnych rękawic z mikrofibry lub miękkich gąbek. Przydadzą się również dwa wiadra – jedno z wodą do płukania brudnej ścierki lub gąbki, drugie z roztworem szamponu do mycia. Kolejny błąd kierowców to nieosuszanie auta po umyciu – to najłatwiejszy sposób, by nasza praca poszła na marne, gdyż powoli schnąca woda pozostawia mało estetyczne zacieki. Do suszenia auta również używamy ściereczek z mikrofibry.

Sprzęty czyszczące

Nie każdą czynność w trakcie mycia kierowcy muszą wykonywać własnoręcznie. Na rynku znajdziemy szeroką gamę urządzeń elektrycznych, takich jak myjki samochodowe, płuczące karoserię wodą po wysokim ciśnieniem oraz różnej wielki odkurzacze do czyszczenia wnętrza. Wyjątkowo skuteczne są odkurzacze parowe, które wnikają we włókna tapicerki i rozpuszczają stare zabrudzenia.

Szeroki wybór akcesoriów do mycia aut znajdziemy w ofercie firmy Autodaw z Częstochowy. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz