Materiał Partnera

Jaki płot wybrać?

Jaki płot wybrać?
Estetycznie wykonane ogrodzenie to ozdoba każdego domu jednorodzinnego. W dzisiejszych czasach może być stworzone z rozmaitych materiałów, między innymi drewna, metalu oraz betonu. Podczas wyboru należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim trwałość. Im bardziej płot będzie odporny na niesprzyjające czynniki środowiska, tym dłuższa będzie jego żywotność.

Rodzaje ogrodzenia

Na samym początku warto zastanowić się, czy planowane ogrodzenie będzie pasowało do posesji, którą ma okalać:

  • Płoty drewniane – zwykle stosuje się w budownictwie klasycznym i choć mają elegancki wygląd, wymagają regularnej impregnacji.
  • Ogrodzenie z siatki – jest stosunkowo tanie, ale nie daje zbyt dobrego efektu pod względem estetyki. Należy zwrócić uwagę na jakość i wykonanie siatki, gdyż ta słabej jakości może rdzewieć i pękać.
  • Mur – zapewnia najwięcej prywatności, jednak jego stworzenie jest bardzo czaso- i pracochłonne.
  • Ogrodzenie metalowe – mogą mieć różnorodne wzory i być wykonane z elementów kutych w tradycyjny sposób. Są nie tylko eleganckie, ale też niezwykle wytrzymałe.

Wiele osób decyduje się na zastosowanie ozdobnego metalowego ogrodzenia od frontu budynku, co dodaje mu uroku. Dobrym rozwiązaniem jest też łączenie murów z metalowymi przęsłami. Polecanym producentem metalowych ogrodzeń jest firma Ogro-Art, której siedziba znajduje się w Czersku w województwie pomorskim.

Zalety ogrodzenia metalowego

Nie bez powodu ogrodzenia metalowe są jednymi z najchętniej wybieranych. Ich największe zalety to przede wszystkim:

  • Walory estetyczne – konstrukcja może mieć rozmaite kształty i kolory, poprzez zastosowanie powłok oraz farb. Ogrodzenia z elementów kutych są od lat uznawane za najbardziej ekskluzywne i dodające uroku, zwłaszcza w przypadku domów budowanych w stylu klasycznym.
  • Wytrzymałość – stal jest trudna do sforsowania, gdyż posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowe zabezpieczenie przy pomocy farby lub cynkowania może zdecydowanie wydłużyć żywotność. Metalowe ogrodzenia nie wymagają corocznego impregnowania, a w przypadku wystąpienia rdzy można łatwo ją zeszlifować i ponownie zabezpieczyć element.
  • Łatwy montaż – ogrodzenia z gotowych metalowych przęseł montuje się w sposób niemal ekspresowy. Zdecydowanie szybciej niż ma to miejsce w przypadku stawiania muru lub naciągania siatki.

Zakup płotu wykonanego z cynkowanej lub malowanej stali to inwestycja na wiele lat, dlatego oszczędza się nie tylko swój cenny czas, ale także pieniądze. Żywotność ocynkowanych płotów szacuje się na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat!

Opracowanie:
Czersk, Derdowskiego 29
tel. 502 255 046
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz