Artykuł sponsorowany

Jaki agregat prądotwórczy na plac budowy? - INOXweld Roman Szynszecki

Jaki agregat prądotwórczy na plac budowy? - INOXweld Roman Szynszecki

Budowa drogi, czy bloku mieszkalnego byłaby niemożliwa bez zastosowania specjalistycznych urządzeń. Jednak na placu budowy nie zawsze jest dostępne źródło prądu, do którego można podłączyć ten cały sprzęt. Dlatego każda firma budowlana musi posiadać agregat prądotwórczy, który pozwoli na pracę bez żadnych przerw w dostawie prądu. Bazując na doświadczeniach firmy INOXweld podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze generatora prądu na budowę.

Jaki rodzaj paliwa?

Każdy przestój na budowie wiąże się z dużymi stratami dla firm budowlanych. Dlatego agregaty prądotwórcze tam stosowane powinny być przede wszystkim niezawodne. Analizując generatory prądu właśnie pod tym kątem widać wyraźnie, że najlepiej zdecydować się na konstrukcje oparte na silnikach diesla. Są one bardziej żywotne i zdecydowanie mniej narażone na awarie, w porównaniu, chociażby do agregatów benzynowych. Ponadto lepiej też nadają się do pracy ciągłej i są ekonomiczniejsze. Szacuje się, że dzienny koszt użycia generatora na olej napędowy będzie nawet dwukrotnie niższy niż w przypadku wersji benzynowej. Jeszcze oszczędniejsze będzie zasilanie placu budowy urządzeniem na gaz. Agregaty LPG również cechują się niewielkim zużyciem mechanicznym silnika, ale jednocześnie są też najdroższe.

Jaka moc?

Bardzo ważnym parametrem jest moc agregatu prądotwórczego. Jak podkreśla pracownik z firmy INOXweld:

W pierwszej kolejności musimy oszacować całkowitą moc urządzeń, z których będziemy korzystać w pracy. Dane te znajdziemy zawsze na tabliczkach znamionowych. Pod uwagę bierzemy moc maksymalną, bo przy uruchamianiu sprzęt elektryczny ma zawsze zwiększony pobór prądu. Moc generatora musi być trochę większa niż suma mocy wszystkich urządzeń, które będziemy chcieli zasilać. Nie warto decydować się na agregat o zbyt dużej rezerwie mocy, bo w tego typu urządzeniach każdy dodatkowy kilowat przekłada się na wyższą cenę.

Jednofazowy, czy trójfazowy?

Na placu budowy używa się zarówno drobnych narzędzi typu wiertarka o napięciu 230 V, jak i dużych urządzeń takich jak betoniarka, które wymagają już 400 V. Wszystko jest więc uzależnione od specyfiki pracy. Jeżeli ekipa budowlana musi korzystać ze sprzętu o podwyższonym napięciu, to trzeba wybrać agregat prądotwórczy trójfazowy, który pozwala na korzystanie zarówno z prądu jednofazowego, jak i trójfazowego. Profesjonalne generatory trójfazowe o dużej wydajności i mocy są niestety dużo droższe od standardowych rozwiązań. W takiej sytuacji warto rozważyć opcję wypożyczenia urządzenia. Jedną z firm świadczących tego typu usługi jest przedsiębiorstwo INOXweld Roman Szynszecki. Od lat specjalizuje się ono nie tylko w wynajmowaniu agregatów prądotwórczych, ale także ich sprzedaży i serwisowaniu. Warto zaznaczyć, że taka kompleksowa obsługa agregatów prądotwórczych jest prowadzona przez tę firmę na terenie całego kraju. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm budowlanych, których pracownicy często delegowani są do zleceń wykonywanych poza ich miejscem zamieszkania.

Opracowanie:
Mieroszyno, Sosnowa 11
tel. 503 143 013
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz