Materiał Partnera

Jak zapewnić sobie obfite plony? Krótki poradnik

Jak zapewnić sobie obfite plony? Krótki poradnik

Każdy, kto zajmuje się uprawą roślin, chce, aby były one jak najbardziej wydajne. Wysokość plonów zależy od tego, jak dużym terenem dysponujemy oraz od tego, jak żyzna jest nasza ziemia. Na szczęście stosując nowoczesne technologię upraw warzyw, możemy korzystnie wpływać na wysokość plonów, nawet jeśli nasza gleba z natury nie jest idealna do takiej działalności. Jak możemy to zrobić? Oto kilka cennych porad!

Korzystaj z pomocy fachowców

Rolnictwo wciąż się rozwija – dlatego zamiast polegać na swojej własnej wiedzy i doświadczeniu, warto co jakiś czas doszkalać się i korzystać z porad fachowców, którzy śledzą nowinki związane z uprawą roślin. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na specjalne szkolenia z zakresu uprawy roślin, na których skupiamy się w naszym gospodarstwie. Nie zawsze jednak możemy znaleźć na to czas.

Alternatywą mogą być fachowe, indywidualne porady technologiczne. Korzystając z takiego profesjonalnego doradztwa, otrzymamy wskazówki dopasowane do warunków naszej uprawy, dzięki czemu będziemy mogli szybko wprowadzić zmiany i obserwować efekty takich działań.

Pamiętajmy, że każde uprawiane przez nas warzywo ma nieco inne wymagania – fachowcy podpowiedzą nam, co zrobić, żeby wszystkie rosły prawidłowo. Ważnym elementem takich porad jest analiza zawartości i jakości gleby – warto korzystać z porad doradców, którzy współpracują z profesjonalnymi laboratoriami, tak jak przedstawiciele firmy Toma Seeds.

Stosuj nowoczesne nawozy

Bez nowoczesnych nawozów trudno dziś sobie wyobrazić uprawę warzyw i owoców. Ważne jest jednak, by korzystać z ekologicznych rozwiązań, które pozwolą na lepszy wzrost roślin, jednocześnie nie wpływając negatywnie na ich właściwości smakowe i zdrowotne.

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich nowinek z zakresu nawożenia, powinniśmy co jakiś czas konsultować się w tej sprawie z ekspertami. Dobranie odpowiedniego nawozu, czyli takiego, który pozwoli na uzyskanie dużych i zdrowych zbiorów, to spore wyzwanie.

Nie popadajmy w rutynę, nie korzystajmy z jednego środka przez lata – na rynku co chwilę pojawiają się nowe propozycje. Warto się na nie zdecydować, by nie zostać z tyłu, daleko za konkurencją.

Prawidłowa ochrona roślin

Bardzo istotnym elementem uprawy roślin jest ich zabezpieczenie przed szkodnikami i chorobami. Kluczowe jest prawidłowe rozpoznanie rodzaju i źródła zagrożeń dla naszej uprawy. Tylko na tej podstawie można dobrać odpowiednie preparaty ochronne, pamiętając, że nie powinny one być szkodliwe dla środowiska naturalnego. Zastosowanie zanieczyszczających glebę, wody powierzchniowe i powietrze preparatów farmaceutycznych  jest ostatecznością. Niejednokrotnie w pore uzyte wyciagi roślinne lub nawozy organiczne z mikroorganizmami  mogą dużo lepiej przygotować roślinę do walki z patogenami. Wreszcie nowoczesne preparaty mikrobiologiczne oparte na naturalnie odkrytych i występujacych w przyrodzie grzybach i bakteriach pozwalają na efektywną ochronę mikrobiologiczną z chorobami i szkodnikami roślin.

Opracowanie:
Rybna, Długa 26
tel. 12 280 43 66
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz