Materiał Partnera

Jak zachować się podczas podróży busem?

Jak zachować się podczas podróży busem?

Każdy z nas lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i ludzi. Jednak czasem podróż nie zwiąże się tylko z przyjemnościami. Zdarzają się sytuacje, w których podróż staje się udręką, a my nie możemy doczekać się jej końca. Podróżując w grupie powinniśmy pamiętać o dobrym wychowaniu i starać się nie uprzykrzać podróży innym pasażerom. Jak mówi stare polskie przysłowie, nie rób drugiemu co tobie nie miłe.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kierowcy i firmy świadczące usługi transportu osób busem mają obowiązek zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ich busy muszą być przygotowane do drogi, wszystkie układy w pojeździe dokładnie sprawdzone. W innym przypadku, jeśli jakiekolwiek uchybienia zostaną wykryte podróż może się nie odbyć. Kierowca busa to osoba wykwalifikowana, która potrafi poradzić sobie w kryzysowej sytuacji. Jest ona odpowiedzialna za przewóz osób, zatem znajomość zasad i poprawnego zachowania to jego obowiązek. Kierowca ponadto odpowiada za porządek na pokładzie busa i ma prawo do ostrej reakcji w przypadku, jeśli pasażerowie nie stosują się do ogólnie przyjętych zasad.  Zadaniem kierowcy jest przewóz osób z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa na pokładzie.

Jak powinien zachować się pasażer busa?

Aby podróż do Niemiec lub Holandii busem przebiegła sprawnie i bez nieprzyjemnych komplikacji należy stosować się do pewnych reguł. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie podróżujemy sami. Należy więc zachowywać się w sposób kulturalny, tak aby inni podróżni nie mogli nam zarzucić, że przez nasze nieprawidłowe zachowanie ich komfort podróży został zakłócony. Wszelkie takie zachowanie jak głośne komentowanie, używanie wulgarnego języka są niepożądane i mogą prowadzić do zgorszenia się innych pasażerów. Osoby, które przyjmują leki powinny przyjąć je przed podróżą. Ma to na celu uniknięcie komplikacji podczas przejazdu, a leki, które przypisane są przez lekarza podróżujący powinien mieć zawsze przy sobie. W przypadku potrzeby zażycia kolejnej dawki będzie mógł on wyciągnąć je z bagażu podręcznego bez konieczności zatrzymania busa i dostania się do bagażu głównego.  Podczas przejazdu nie należy zbytnio rozmawiać z kierowcą. Rozmowa rozprasza jego uwagę i może doprowadzić do wypadku. Kolejną ważną zasadą jest trzymanie swojego bagażu podręcznego „pod ręką” i nie powinno się mieć w nim dużej ilości gotówki. Podróż obywa się często z osobami nam nieznanymi, które mogą okazać się oszustami lub złodziejami i po prostu pozbawić nas nie tylko pieniędzy, ale też innych rzeczy przewożonych w bagażu podręczny, tak więc podróżując busem warto zachować czujność. Jeżeli podczas jazdy dzieje się coś niepokojącego należy o tym powiadomić kierowcę, który zgodnie z obowiązującymi zasadami powinien jak najszybciej zareagować na konkretną sytuację.

Opracowanie:
Złotów, Polna 27 lok. 5
tel. 696 373 159
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz