Artykuł sponsorowany

Jak zaaranżować garderobę w mieszkaniu? Porady i sugestie

Jak zaaranżować garderobę w mieszkaniu? Porady i sugestie

Obecnie każdy dom oraz mieszkanie posiadają garderobę. Jest to pomieszczenie bardzo przydatne i funkcjonalne, ponieważ pozwala zorganizować miejsce na ubrania, buty oraz inne akcesoria odzieżowe całej rodziny. Aby garderoba była pojemna oraz praktyczna, warto dość szczegółowo zaplanować jej aranżację oraz położenie w mieszkaniu. Jak to zrobić i o czym pamiętać urządzając garderobę?

Odpowiednie miejsce

Pierwszym etapem podczas aranżacji garderoby powinno być zastanowienie się, w którym miejscu powinna się znaleźć. Wybór lokalizacji garderoby powinien być uzależniony przede wszystkim od potrzeb użytkowników oraz ich preferencji. Garderoba może być zaaranżowana obok głównej sypialni lub łazienki. Jest to o tyle dobre miejsce, ponieważ zazwyczaj tam szykujemy się do wyjść. Jednak, jeśli rodzina jest liczna, to takie rozwiązanie nie będzie praktyczne (chyba, że dzieci będą posiadać oddzielną garderobę lub szafę). W przeciwnym razie główna sypialnia będzie często odwiedzanym pomieszczeniem ze względu na bliskość garderoby.

Sprawdź również: Jak zrobić garderobę w mieszkaniu?

Innym miejscem oprócz sypialni oraz łazienki na zorganizowanie garderoby jest korytarz. Jest to ogólnodostępne miejsce dla wszystkich domowników, dlatego korzystanie z niej jest praktyczne.

Dobierz meble do przechowywania

Jeśli miejsce zostało wybrane, kolejnym krokiem jest dobór dopasowanych mebli. Aby maksymalnie wykorzystać pomieszczenie lub wnękę w ścianie, które będą pełnić funkcję garderoby, niezbędne jest dokonanie dokładnych pomiarów.

Jak tłumaczy ekspert z firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar produkcją mebli na wymiar PW PROFIL: Dopasowując meble do powierzchni pomieszczenia możemy maksymalnie wykorzystać jego potencjał oraz zwiększyć powierzchnię do przechowywania. Istotne wymiary to przede wszystkim szerokość oraz wysokość szaf. Można zdecydować się na szafy zabudowane aż po sufit, dzięki czemu zwiększa się ilość miejsca do przechowywania. Często najlepszym rozwiązaniem okazuje się wykonanie garderoby na wymiar, szczególnie jeśli pomieszczenie posiada nieregularne kształty, wnęki lub skosy. Firmy zajmujące się produkcją mebli na wymiar, nie tylko zmierzą powierzchnię przeznaczoną na garderobę, ale również zajmą się jej montażem.

Indywidualny projekt

Decydując się na meble do garderoby na wymiar możemy skorzystać z przywileju zaprojektowania ich zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Oznacza to, że szafy na wymiar, które znajdą się w garderobie mogą mieć dowolną wysokość, szerokość oraz głębokość. Ponadto możliwe jest wybranie ilości półek, drążków na wieszaki, szuflad oraz innych nowoczesnych systemów do przechowywania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz