Materiał Partnera

Jak wymienić tapicerkę w starym fotelu? Poradnik

Jak wymienić tapicerkę w starym fotelu? Poradnik

Moda na meble vintage trwa w najlepsze. Stare fotele, stoliki i kanapy znajdziemy nie tylko w mieszkaniach kolekcjonerów, ale także w modnych kawiarniach, klubach i nowocześnie urządzonych loftach. Żeby takie meble dobrze komponowały się z nowoczesnym otoczeniem trzeba jednak poddać je renowacji. Najlepszym sposobem na darowanie staremu fotelowi nowego życia jest po prostu wymiana tapicerki. Jak to zrobić?

Obijanie fotela krok po kroku

Samodzielne obicie fotela może być dla nas ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jeśli nie zależy nam na perfekcyjnym wykonaniu, a raczej na ciekawym efekcie końcowym, możemy spróbować podjąć się tego zadania samodzielnie. Wymianę tapicerki powinniśmy oczywiście rozpocząć od dokładnych pomiarów. Najpierw zmierzmy cały mebel, który chcemy obić, następnie ustalmy jaka jest wielkość każdego jego elementu. Kolejnym krokiem jest przyłożenie materiału obiciowego do mebla, tak, by ustalić, w jaki sposób najlepiej go ułożyć, by prezentował się atrakcyjnie. Kolejnym krokiem powinno być wycięcie poszczególnych elementów tapicerki z tkaniny. Po wycięciu warto jeszcze raz przymierzyć je do mebla, by zyskać pewność, że wszystko będzie pasować. Kolejny krok to szycie – powstaje coś na kształt futerału. Ważne, by po zszyciu elementów rozprasować szwy, żeby nie odznaczały się pod tkaniną. Kiedy elementy są już zszyte ze sobą, czas je przymocować do fotela. W tym celu najlepiej użyć zszywacza tapicerskiego.

Robota dla fachowca

Chociaż samodzielne stworzenie nowej tapicerki dla ulubionego fotela może być prawdziwą frajdą, to jeśli zależy nam na jak najlepszym efekcie końcowym, lub jeśli do obicia mamy większa liczbę mebli, lepiej to zadanie powierzyć fachowcom. Znajdziemy ich w Zakładzie Tapicerskim, który prowadzi Rafał Kowalski. Profesjonalna pomoc przyda się nam także wtedy, kiedy mebel jest mocniej uszkodzony – kompleksowa renowacja to już nie zadanie dla amatorów. Warto też pamiętać, że wiekowe meble, to dziś dobra inwestycja – dotyczy to nie tylko antyków, ale także foteli i szafek z lat 60-tych i 70-tych. To właśnie tego typu meble cieszą się dziś ogromną popularnością. Jakość przeprowadzonej renowacji ma wpływ na to, za jaką cenę możemy później taki mebel sprzedać. Dlatego, jeśli meble traktujemy nie tylko jako element wystroju, ale też jako inwestycję, warto postawić na renowacje przeprowadzoną przez doświadczonego fachowca. Dzięki temu nasz stary fotel naprawdę zyska drugie życie.

Opracowanie:
Grudziądz, Legionów 35
tel. 723 936 062
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz