Artykuł sponsorowany

Jak wybrać solidny namiot magazynowy lub imprezowy?

Jak wybrać solidny namiot magazynowy lub imprezowy?

Hale namiotowe stanowią doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, takimi jak wiatr, deszcz czy śnieg. Niewątpliwą zaletą takich konstrukcji jest szybki montaż oraz niskie koszty zakupu i eksploatacji. Poza tym postawienie namiotu magazynowego nie wymaga uzyskania żadnych pozwoleń budowlanych.

Kiedy zdecydować się na montaż namiotu?

W namiotach magazynowych można bez obaw składować towary i maszyny. Firmy, które prowadzą sprzedaż sezonową, chętnie wybierają namioty handlowe lub namioty ekspresowe, które pełnią funkcję mobilnych punktów sprzedaży. Jeśli planujemy organizację dużego przyjęcia w plenerze, warto wziąć pod uwagę zakup namiotu imprezowego. Taki namiot idealnie sprawdzi się na weselach, komuniach i innych spotkaniach rodzinnych lub eventach na świeżym powietrzu. Na imprezach branżowych firmy, które chcą zaprezentować swoje produkty, często korzystają z namiotów wystawowych, które przyciągają klientów swoim atrakcyjnym wyglądem.

Najważniejsze cechy solidnego namiotu

Na wstępie musimy określić, jakiego namiotu potrzebujemy. Czy wystarczy nam lekka konstrukcja namiotu ekspresowego, w którym liczy się łatwe rozłożenie i możliwość szybkiego przenoszenia, czy zależy nam na stabilnej konstrukcji namiotu magazynowego, który posłuży do przechowywania materiałów i ochrony przed niekorzystną pogodą przez dłuższy czas.

  • Rozmiar – na rynku oferowane są namioty w rozmaitych szerokościach, długościach i wysokościach. Warto szukać producentów, którzy nie tylko oferują gotowe projekty, ale także możliwość samodzielnego wyboru gabarytów namiotu w zależności od potrzeb.
  • Konstrukcja – namiot pełni funkcję ochrony przed wiatrem czy deszczem, dlatego konstrukcja musi być stabilna i wytrzymała na wszelkie czynniki zewnętrzne. Konstrukcja namiotu powinna być ocynkowana ogniowo i opierać się na grubych stalowych rurach oraz łącznikach. Należy upewnić się, jak wygląda kwestia łączenia poszczególnych elementów – dobrym rozwiązaniem jest łączenie rur śrubami przechodzącymi na wylot. Warto zapytać o wzmocnienie wjazdów i możliwość montażu wsporników bocznych lub dachowych, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie i ochronią przed intensywnymi podmuchami wiatru. Niektórzy producenci w łącznikach szczytowych proponują dodatkowy montaż rur poziomych, które gwarantują sztywność konstrukcji.
  • Materiał i cechy poszycia – przed wyborem namiotu należy sprawdzić, czy materiał jest odporny na przemakanie i promieniowanie UV. Odporność zależy przede wszystkim od gramatury materiału, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie trwałego tworzywa PVC. W namiotach wysokiej jakości poszycie posiada wysoką gramaturę 500-600g/m2, jest odporne na promienie UV oraz temperatury w granicach od -40 do +60°C, a także w 100% wodoszczelne. Przykładowo namioty firmy Das Company wykorzystują specjalne systemy, np. system Air Control, który zapobiega skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu oraz system Hermetic – dzięki zastosowaniu specjalnych rzepów ciepło nie wydostaję się na zewnątrz. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie fartucha retencyjnego, który pozwala na lepsze odprowadzanie wody w razie obfitych deszczów.
  • Sposób otwierania – brama namiotu może być rolowana ręcznie do góry. Wygodnym rozwiązaniem jest wejście typu kurtyna, wtedy otwieraniem może zająć się tylko jedna osoba. Dostępna jest również opcja montażu bramy przesuwnej lub bramy automatycznej sterowanej pilotem.
  • Kolor poszycia – wybór kolorystyki jest szczególnie ważny przy namiotach handlowych, które powinny przykuwać uwagę klienta i być dopasowane kolorystycznie do branży. Obecnie producenci oferują namioty w bogatej palecie barw, a niektóre firmy oferują specjalne maskownice montowane na rzepach, które pozwalają szybko zmienić wygląd namiotu. 
  • Aranżacja – wybierając namiot, warto upewnić się, czy istnieje możliwość dowolnej aranżacji, tak by wybrane ściany można było dowolnie podnosić w zależności od zapotrzebowania i okazji.
  • Montaż – warto upewnić się, czy wybrany namiot można samodzielnie zamontować na dowolnej powierzchni, np. trawniku, kostce czy betonie, a w razie kłopotów, czy firma oferuje pomoc przy montażu.  
  • Gwarancja – przed zakupem zapytajmy, czy namiot objęty jest gwarancją. Ważne jest także, czy producent prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz posiada odpowiednie części zamienne.

Poza technicznymi kwestiami, warto zwrócić uwagę na dodatkowe zalety. Specjalista z firmy Das Company, która oferuje namioty wysokiej jakości, przekonuje – Wybierając namiot, weźmy pod uwagę inne, dodatkowe opcje. Sprawdźmy, czy istnieje możliwość dokupienia ścianek z oknami witrażowymi, które są estetyczne i doświetlą wnętrze. Na dopływ światła pozwala także montaż transparentnego dachu. Nasza firma oferuje możliwość dokupienia specjalnego zestawu, który pozwala na podniesienie ścian. W ten sposób powiększamy zadaszoną przestrzeń, a do środka wpuszczamy więcej światła. Dziś liczy się indywidualne podejście, dlatego naszym klientom dajemy możliwość samodzielnego zaprojektowania hali namiotowej. Mogą oni w kilka minut stworzyć projekt wymarzonego namiotu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz