Materiał Partnera

Jak wybrać najlepszy aparat słuchowy?

Jak wybrać najlepszy aparat słuchowy?

Problem niedosłuchu spotyka wiele osób. Nawet stosunkowo niewielka wada może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jednak w takich momentach z pomocą przychodzą aparaty słuchowe. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych aparatów, które różnią się między sobą kształtem, rozmiarem oraz sposobem mocowania na uchu. Jak zatem znaleźć najlepszy aparat słuchowy, by mieć pewność, że dokonujemy dobrego wyboru?

Aparaty słuchowe zauszne

Aparaty słuchowe zauszne to jedne z najlepiej rozpoznawalnych i popularnych aparatów słuchowych. Do niedawna kojarzone były z dużym rozmiarem i nieestetycznym wyglądem, jednak obecnie aparaty zauszne oferowane przez nowoczesnych producentów przełamują ten stereotyp. Są bowiem niewielkie, mają opływowy kształt i nie rzucają się w oczy. Umieszcza się je za uchem, natomiast mają dodatkową wkładkę uszną na przezroczystym wężyku, która wykonana jest indywidualnie dla każdego klienta. Szeroki wybór wysokiej klasy aparatów słuchowych zausznych możemy znaleźć w firmie Ka-Med z Gdyni, która specjalizuje się w tego typu sprzęcie. Ten rodzaj aparatów sprawdzi się u osób z każdym stopniem niedosłuchu, jak również w każdym wieku. Nie jest zatem zaskoczeniem, że jest jednym z najczęściej wybieranych modeli aparatów słuchowych.

Aparaty słuchowe wewnętrzne

Aparaty słuchowe wewnętrzne to drugi rodzaj aparatów słuchowych, które cieszą się dużą popularnością wśród osób zmagających się z problemem niedosłuchu. Ich główną zaletą jest wygoda użytkowania i łatwość obsługi. Mają prosty sposób działania i są bardzo niewielkich rozmiarów. Cała obudowa aparatu jest dopasowana indywidualnie do zewnętrznej części aparatu słuchowego właściciela. Nie ma żadnych dodatkowych elementów, a wszystkie elektryczne podzespoły znajdują się w tej właśnie obudowie. Co prawda aparat słuchowy wewnętrzny nie jest całkowicie schowany w uchu, jednak zdecydowanie można uznać go za model dyskretny i mało widoczny. Należy natomiast wziąć pod uwagę, że sprawdzi się on głównie wśród osób z łagodnym lub średnio głębokim niedosłuchem.

Gdzie najlepiej kupić aparat słuchowy

Zakupu aparatu słuchowego najlepiej dokonać w miejscu sprawdzonym, które cieszy się dobrą opinią innych klientów i specjalizuje się właśnie w tego rodzaju sprzęcie. Jeśli dana placówka oferuje równocześnie badanie słuchu przeprowadzane przez profesjonalnych laryngologów, możemy mieć pewność, że jesteśmy w dobrym miejscu.

Aby wybrać dobry aparat słuchowy, warto udać się do miejsca, które oferuje kompleksową pomoc z zakresu przeprowadzania badania słuchu i równocześnie z doboru odpowiedniej aparatury. Dużą popularnością cieszą się aparaty słuchowe wewnętrzne oraz aparaty słuchowe zauszne. Należy jednak pamiętać o tym, że każda osoba jest inna, a ostatecznie wybór powinien być dopasowany indywidualnie pod jej preferencje i stopień niedosłuchu.

Opracowanie:
Gdynia, Armii Krajowej 44
tel. 58 621 69 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz