Materiał Partnera

Jak wybrać najlepsze drewno na szafki kuchenne?

Jak wybrać najlepsze drewno na szafki kuchenne?

Drewniane szafki kuchenne wyglądają bardzo atrakcyjnie. Mają charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd. Niektóre osoby wolą bardziej przewidywalne materiały, takie jak laminat. Jeśli jednak zależy Ci na naturalnym efekcie, wybierz prawdziwe drewno. Występują w różnych kolorach. Poszczególne gatunki różnią się między sobą wzorami ziaren. Wybór zależy od osobistych preferencji, stylu wnętrza i budżetu.

Klon

Jest twardym drewnem o barwie od prawie białej do kremowej. Ma delikatne, gładkie ziarno. Może być stosowany zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach.  Pod uwagę weź styl drzwi, wykończenia i otaczających elementów aranżacji.  Cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest łatwo dostępny i wygodny w użyciu. Wspaniale wygląda barwiony lub malowany klon.


Orzech włoski

Orzech jest twardym drewnem o znacznym zróżnicowaniu ziarna i koloru od kremowo-białego do ciemnobrązowego. Mokko Carpenters Bartłomiej Nowak zwraca uwagę na to, że ze względu na szeroką gamę kolorystyczną, orzech sprawdzi się idealnie w każdym wnętrzu. Wyróżnia się najwyższą jakością. Jasne wykończenie podkreśli piękny, naturalny odcień, a ciemne wykończenie nada bardziej spójny, klasyczny efekt.

Jasna olcha

Jasna olcha jest stosunkowo miękkim drewnem o umiarkowaniem drobnym, jednolitym ziarnie. Występuje w różnych kolorach, od jasnobrązowego do czerwonobrązowego. Wyglądem przypomina wiśnię. Jest jednak znacznie od niej miększa. Dlatego chętnie się ją stosuje przy produkcji trudnych i postarzanych wykończeń. Z wiekiem staje się lżejsza. Na jej ciężar wpływa również ekspozycja na światło słoneczne. Świetnie wygląda w tradycyjnych kuchniach. Jest łatwo dostępna i tańsza od wiśni. Jest miękka, dlatego trzeba na nią uważać. Źle znosi duże obciążenia. Delikatne ziarno wygląda pięknie, gdy jest barwione, szklane lub malowane.

Wiśnia

Jest uważana za twarde drewno, ale jest mniejsza od innych gatunków zaliczanych do tej samej kategorii. Jest gruboziarnista o sporadycznych sękach. Wyróżnia się wysoką jakością. Ma ponadczasowy, klasyczny wygląd. Często wybiera się ją do tradycyjnych biur, bibliotek i kuchni. Jest łatwo dostępna, ale droższa od jasnej olchy i klonu. Może mieć czerwonawe lub brązowe wykończenie. Kojarzy się z luksusem.

Dąb

Jest bardzo twardym drewnem. Może mieć jasny lub średniobrązowy kolor. Wyróżnia się gruboziarnistym, nierównym ziarnem. Dębowe szafki doskonale wyglądają w tradycyjnych wnętrzach.  Tradycyjnie był barwiony, ale można je też pomalować specjalnymi farbami. W ten sposób można podkreślić charakterystyczne ziarno.

Opracowanie:
Stanisław Dolny 461
tel. 530 022 282
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz