Materiał Partnera

Jak wybrać dobrego dostawcę klimatyzacji do domu i biura.

Jak wybrać dobrego dostawcę klimatyzacji do domu i biura.

Pomieszczenia mieszkalne i biurowe do komfortowego użytkowania wymagają kontroli i korekty parametrów środowiskowych. W naszym klimacie zimą wymagane jest dogrzewanie, latem chłodzenie. Tylko krótkie okresy przejściowe, w cyklu rocznym pozwalają na komfort bez zmiany temperatury przez odpowiednie urządzenia. Klimatyzacje nie są już drogą nowością na rynku. Stają się coraz bardziej powszechne i powoli są standardem. Jak wybrać dobrego dostawcę?

Dobra klimatyzacja musi być kosztowna. Nic bardziej mylnego.

Decyzja o zainstalowaniu klimatyzacji w pomieszczeniach użytkowanych przez ludzi nie zawsze przychodzi łatwo

Obawiamy się kosztów i niskiej skuteczności – to zrozumiałe. Znacznie pomaga podjąć decyzję o takiej inwestycji, zetknięcie się w upały z pomieszczeniem klimatyzowanym. Poczucie na własnej skórze komfortu wynikającego z obniżonej temperatury tłumaczy sens instalacji urządzeń chłodniczych. Przemawia za tym nie tylko uczucie znacznie zwiększonego komfortu latem, ale też zwiększona wydajność pracy w upały. Także osoby chore oraz starsze znacznie mogą na tym skorzystać. Poziom dzisiejszych cen pozwala postawić to rozwiązanie bardziej w kategoriach standardu niż niegdysiejszego luksusu.
Dobry dostawca urządzeń klimatyzacyjnych, taki jak, chociażby firma SK-Klima. Kępka S. powinien legitymować się podstawowymi cechami :

  • Doświadczeniem w doborze urządzeń,
  • Ofertą prosto od producenta,
  • Profesjonalnym montażem i serwisem,
  • Pełnym serwisem urządzeń.

Kwestię doboru urządzeń klimatyzacyjnych zostaw specjalistom

Nie jest to łatwa sprawa. Trzeba wiedzieć, jakie jest zapotrzebowanie pomieszczenia na moc chłodzącą. Jest to zależne od wielu parametrów, między innymi od :

  • ilości metrów kwadratowych
  • położenia budynku względem stron świata, a więc nasłonecznienia
  • grubości izolacji budynku
  • rodzaju pomieszczeń sąsiadujących
  • liczba osób użytkująca dane pomieszczenie (zwłaszcza w np. salach wykładowych).

Wyliczenia na podstawie tych i podobnych parametrów, pozwolą na właściwy dobór urządzenia. Istotne będzie również jego umiejscowienie na ścianie, punkt pomiaru temperatury oraz kolejne urządzenia dla innych pomieszczeń. Wszystko to wymaga połączenia wiedzy teoretycznej z praktyką użytkowania klimatyzacji.
Aby inwestycja nie była przepłacona, idealny dostawca klimatyzacji, powinien być przedstawicielem producenta dla oferowanej grupy rozwiązań technicznych. Dzięki temu będzie mógł zaoferować korzystne rabaty. Łączenie sprzedaży z montażem jest korzystne finansowo. Także dostęp do specjalistycznej wiedzy oraz rozwiązywanie zawiłych problemów w kontakcie z producentem będzie znacznie ułatwione.
Każde urządzenie klimatyzacyjne, bez względu na rodzaj czy wielkość, będzie wymagać serwisowania. Dostawca powinien oferować opiekowanie się urządzeniami w długim przedziale czasowym. Chodzi o czyszczenie parownika i kanałów przepływu powietrza z nagromadzonego brudu i grzybów. Wymianie podlega układ filtrów oraz kontrola ciśnienia czynnika chłodzącego. W razie potrzeby powinna być zapewniona naprawa usterek i pełen dostęp do części zamiennych.

Opracowanie:
Warszawa, Równoległa 9A
tel. 601 280 706
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz