Materiał Partnera

Jak wybrać bramę wjazdową?

Jak wybrać bramę wjazdową?

Wybór bramy wjazdowej ma ogromne znaczenie, ponieważ decyduje on również o ułożeniu naszego ogrodu oraz naszej wygodzie przy parkowaniu samochodu - czyli decyduje również o wygodzie gości, którzy postanowią nas odwiedzić. Do wyboru mamy całą masę bram wjazdowych, powinniśmy wybrać odpowiednią dla nas już na samym początku planowania. Przesuwne, rozwieralne, skrzydłowe, która brama wjazdowa będzie dla nas odpowiednia?

Brama przesuwna

Brama przesuwna jest jedną z lepszych, ponieważ nie zajmuje zbyt wiele miejsca i nie musi mieć wolnej przestrzeni do otwarcia, otwiera się zwyczajnie wzdłuż naszego ogrodzenia. Jedynym tak naprawdę wymogiem jest to, aby działka była odpowiedniego kształtu, żeby brama wjazdowa mogła bez problemu zmieścić się w całości. Brama przesuwna może otwierać się w dowolną stronę, pod warunkiem, że nie gdy jest otwarta, nie zasłania w żaden sposób furtki. Jeżeli mamy tylko trochę miejsca po każdej ze stron, a furtka jest usytuowana gdzie indziej, można również bez problemu skorzystać z dwóch bram, mniejszych, przesuwających się w przeciwne strony, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę przestrzeni. Bramy przesuwne dzielą się na dwa rodzaje ze względu na konstrukcję.

Samonośne, które przesuwają się na zasadzie wyciągnika. Zajmują one więcej miejsca ze względu na konieczność montażu przeciwwag.

Szynowe, ruszające się dzięki rolkom zainstalowanym na szynie. Są one najtańszym rodzajem bram przesuwnych, ale wymagają stałego czyszczenia szyny, ponieważ każde zanieczyszczenie może mieć negatywny wpływ na jej działanie.

Bramy skrzydłowe

Bramy skrzydłowe są mocowane do słupków, na których z kolei mocowane są odpowiednie zawiasy. Skrzydła mogą obracać się i otwierać maksymalnie pod kątem stu stopni, przez co są stosowane głównie przy wąskich wjazdach. Dzielą się na jednoskrzydłowe, które mogą być montowane na posesjach z małym wjazdem, ale muszą być zazwyczaj montowane od razu z siłownikami oraz napędami, które pozwolą je bez trudu otwierać - bramy sięgają maksymalnie 3 metrów szerokości, są wtedy bardzo ciężkie i praktycznie niemożliwe do otwarcia ręcznego. Bramy dwuskrzydłowe z kolei są praktycznie pomijane, ponieważ stosuje się je tylko przy szerokich otworach, gdzie równie dobrze można skorzystać z lepszych rozwiązań, takich jak bramy przesuwne, które są również znacznie łatwiejsze w obsłudze.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej bramy i chciałbyś zlecić montaż profesjonalistom, możesz skorzystać z usług firmy Bącik Damian MODERN-BUD, która od lat zajmuje się montażem bram oraz ogrodzeń.

Opracowanie:
Osowno 44
tel. 533 336 123
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz