Artykuł sponsorowany

Jak uzyskać dodatkowe odszkodowanie za szkodę komunikacyjną?

Jak uzyskać dodatkowe odszkodowanie za szkodę komunikacyjną?

Likwidacja szkody np. dotyczącej wypadku samochodowego nie musi opierać się tylko o wypłatę należnego odszkodowania z polisy OC sprawcy. Warto również domagać się zadośćuczynienia, które dotyczy krzywdy fizycznej, a także psychicznej. Przy większym wypadku komunikacyjnym możliwe jest zatem ubieganie się o dodatkowe świadczenia.

Dodatkowe odszkodowanie, czyli zadośćuczynienie

Odszkodowanie różni się od zadośćuczynienia tym, iż dotyczy likwidacji szkód materialnych. Te łatwo jest obliczyć w taki sposób, aby poszkodowany nie był stratny. Przy skasowanym samochodzie w wypadku przyznana może być mu pełna wartość rynkowa auta obowiązująca w danej chwili. Co jednak z wartością sentymentalną do auta, z utrudnieniem dojazdu do pracy, z pojawiającym się strachem przed prowadzeniem innych samochodów, a także co z innymi czynnikami związanymi z tymczasowym brakiem własnego pojazdu? Tu pojawia się opcja zadośćuczynienia za szkody.

Wysokość takiego dodatkowego odszkodowania zależy od wielu czynników, a także od rodzaju doznanych krzywd. Jeśli związane są one z koniecznością przebycia leczenia, a także rehabilitacji, zadośćuczynienie jest stosunkowo proste w egzekwowaniu. Psychiczne i emocjonalne szkody różnych wypadków trudniej jest udowodnić. Wtedy o pomoc warto prosić agentów ze specjalistycznych centrów odszkodowań. Polecana jest m.in. koszalińska grupa EXPRIMO, która wyróżnia się skutecznością, szybkością pracy i elastycznością prowadzenia swoich usług.

Dobrze umotywowane roszczenie

Dodatkowe roszczenie po wypadkach u sprawcy czy ubezpieczyciela nie muszą wiązać się z batalią sądową. Często sprawy te są prowadzone polubownie w ramach negocjacji lub też mediacji. Aby móc jednak myśleć o zadośćuczynieniu, należy dobrze umotywować jego podstawę. Istotne są wszystkie, nawet z pozoru nieznaczone dowody oraz zeznania światków. Ważne mogą być wszelkie faktury, paragony na lekarstwa, dodatkowe wyniki badań, opinie lekarskie itp. W przypadku zadośćuczynień możliwe jest także powoływanie się na nieznane w danym czasie konsekwencje wypadku, które mogą pojawić się w przyszłości. Pomoc dobrego specjalisty biegłego w sprawach ubezpieczeniowych oraz z szeroką znajomością prawa pozwala osiągnąć zamierzone cele.

Najlepsi agenci pomagają także wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Dodatkowe odszkodowanie może mieć bowiem charakter jednorazowego zadośćuczynienia, stałej renty (inwalidzkiej) wypłacanej z polisy sprawcy bądź bezpośrednio od niego, lub może mieć także mniej formalną formę rekompensaty. Wszystko zależy od indywidualnych własności danej sprawy. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz