Artykuł sponsorowany

Jak usunąć nieestetyczne przebarwienia?

Jak usunąć nieestetyczne przebarwienia?
Przebarwienia skóry dla wielu osób są ogromnym kompleksem. Zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się w widocznym miejscu, na przykład w okolicy twarzy szyi i dekoltu. Codzienne przykrywanie ich ogromną warstwą podkładu, korektora i pudru może być męczące i zwykle daje nienaturalny efekt. Czy istnieje bezpieczna metoda, aby skutecznie i trwale wybielić przebarwienia?

Która metoda jest skuteczna?

W drogeriach i aptekach można znaleźć wiele kosmetyków, których producenci obiecują, że zdziałają na skórze cuda. Niestety, w większości przypadków efekt jest naprawdę subtelny i nietrwały – zwykle przebarwienia są nadal widoczne, a po zrezygnowaniu z danego produktu szybko powracają w całej swej okazałości. Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry jest kuracja COSMELAN. Trwa ona około trzy miesiące i polega na stosowaniu maski nakładanej w klinice oraz kremu do użytku domowego, który wzmacnia efekt. Oferuje ją między innymi klinika medycyny estetycznej Nowa Europa, której siedziba znajduje się w Łodzi. Podstawowym enzymem odpowiadającym za tworzenie się barwnika (melaniny) jest tyrozynaza. Kuracja hamuje jej syntezę, a co za tym idzie – również kumulowanie się melaniny.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Kuracja doskonale radzi sobie z wszystkimi typami przebarwień, między innymi słonecznymi i hormonalnymi. Wiele osób decyduje się na zabieg z powodu licznych piegów oraz nierównego kolorytu skóry. Oprócz efektu rozjaśnienia skóry, usuwane są również drobne zmarszczki oraz rozszerzone pory. Maska stymuluje skórę do intensywnej regeneracji, dzięki czemu wygląda ona nie tylko świeżo i świetliście, ale także zdecydowanie młodziej. Trzeba jednak pamiętać, że usuwanie przebarwień przy pomocy tej metody trwa co najmniej trzy miesiące, dlatego bardzo ważna będzie wytrwałość i systematyczność.

Koszty i przeciwwskazania

Cała kuracja kosztuje od 1100zł wzwyż, w zależności od efektu i długości trwania. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, a wśród najważniejszych trzeba wymienić:

  • alergię i nadwrażliwość skórną;
  • leczenie witaminą A i jej pochodnymi;
  • opryszczkę;
  • ciążę i karmienie piersią;
  • infekcje wirusowe oraz bakteryjne;
  • skłonności do powstawania bliznowców.

Osoby, które nie są pewne co do przeciwwskazań, powinny najpierw porozmawiać ze specjalistą, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Bardzo ważne jest poinformowanie o wszystkich przewlekłych chorobach i niepokojących dolegliwościach – również już po rozpoczęciu kuracji.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz