Materiał Partnera

Jak urządzić małe mieszkanie?

Jak urządzić małe mieszkanie?
Małe mieszkania stają się coraz modniejsze. Można je urządzić modnie i funkcjonalnie. Przy odpowiednim umeblowaniu nie powinno być problemu ze zbyt dużą ilością ubrań, sprzętów elektronicznych, czy przedmiotów użytku codziennego. Wystarczy poświęcić trochę czasu na określenie potrzeb i stworzenie odpowiadającego im projektu. Do tego przyda się na pewno kilka podpowiedzi.

Salon

Salon jest miejscem, w którym spędzamy większość czasu, gdy przebywamy w domu. Zapraszając gości, jest to pierwsze miejsce, do którego ich wpuścimy. Oczywistym jest więc, że musi on być przytulny i dobrze urządzony. Ważne, aby był także praktyczny, a zarazem modny, co nie jest łatwe przy jego małym metrażu. W pierwszej kolejności, planując umeblowanie salonu, powinniśmy zrobić wszelkiego rodzaju potrzebne pomiary, pamiętając o umiejscowieniu okien, drzwi i gniazdek elektrycznych. Meble nie powinny być zbyt wysokie. Niskie meble optycznie powiększają salon.  Najlepiej, aby wszelkiego rodzaju stoliki, pomocniki itp. były zgrabne i łatwe do przestawienia. Można wykorzystać meble na kółkach, które jednym pchnięciem zmieniają swoje położenie. Ważną cechą mebli w małych mieszkaniach będzie ich wielofunkcyjność. Kupując stolik, warto zwrócić uwagę na to, czy ma on pod blatem dodatkową półkę lub szufladę. Istotne będzie też wykończenie mebli. Optymalnym rozwiązaniem są gładkie fronty, które nie będą przytłaczać użytkowników. Mogą mieć też naklejone lustro, dzięki któremu pomieszczenie będzie nam się wydawać bardziej przestrzenne. Urządzając mały salon, warto skorzystać z usług producentów mebli na wymiar, takich jak Studio Mebli Elegant Mebel. Zamawiając meble w tej firmie można mieć pewność, optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, w sposób praktyczny i modny.

Sypialnia

Sypialnia jest miejscem prywatnym i bardzo intymnym. Często jednak musimy zmieścić w niej tony ubrań i przedmiotów użytku codziennego. W przypadku małych sypialni liczy się każdy jej centymetr. Dobrym rozwiązaniem są duże szafy przesuwne, z lustrzanym frontem. Rozwiąże to problem dużej ilości ubrań, kosmetyków itp., a lustro (tak jak w przypadku salonu) sprawi, że sypialnia będzie wydawać się większa. Duże pole do popisu dają ściany. Odpowiednio zaaranżowane mogą dodać dużo ciepła i charakteru. Mile widziane są wszelkiego rodzaju obrazy, fototapety, czy panele 3D. Planując ich wygląd, można dać upust swojej artystycznej duszy. Pamiętajmy jednak, że do czasu zmiany, będziemy w tym pokoju codziennie zasypiać, a wymyślne ozdoby będą nam zawsze towarzyszyć.

Opracowanie:
Olsztyn, Kościuszki 36
tel. 533 918 916
Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
10.05.2019
Takiej kuchni jaką nam przygotowano trudno mi było sobie wymarzyć. Każdy detal zachwyca, jakość wykonania naprawdę z górnej półki!
Ando P.
Ando P.
06.05.2019
Jestem bardzo zadowolony z mebli i z czystym sumieniem POLECAM