Materiał Partnera

Jak urządzić gabinet prezesa?

Jak urządzić gabinet prezesa?

Gabinet szefa to najważniejsze pomieszczenie w firmie. Jest wizytówką całego przedsiębiorstwa. To właśnie tutaj odbywają się spotkania biznesowe z ważnymi klientami i podejmowane są kluczowe decyzje. Gabinet powinien być spójny z estetyką firmy, multifunkcyjny i spełniać funkcje reprezentacyjne. Jak urządzić gabinet prezesa? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

3 funkcje

Gabinet szefa powinien spełniać trzy podstawowe funkcje. Po pierwsze ma być wygodnym miejscem do pracy, które sprzyja koncentracji. Po drugie – należy zadbać o prywatną strefę, niezbędną do odpoczynku. Po trzecie – gabinet to wizytówka firmy, dlatego musimy zadbać o przestrzeń reprezentacyjną i o miejsce spotkań z gośćmi. Pamiętajmy, że to właśnie w tym pomieszczeniu zapadają najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości firmy oraz odbywają się spotkania z ważnymi klientami i partnerami biznesowymi. Jakie meble są nieodzowną częścią gabinetu prezesa?

Fotel dyrektorski

Niezwykle wygodny, elegancki i okazały fotel dyrektorski powinien znaleźć się w każdym gabinecie szefa. Powinien różnić się od innych krzeseł w biurze i podkreślać rangę szefa. Istotne, żeby był wykonany z najwyższej klasy materiałów i był wyposażony we wszystkie możliwe regulacje. Stylowe i eleganckie meble biurowe znajdziemy w ofercie renomowanej firmy Stecko Meble ze Szczecina, która od wielu lat zajmuje się urządzaniem wyjątkowych wnętrz biurowych oraz hotelowych.

Biurko

Jakie powinno być biurko w gabinecie prezesa? Z pewnością duże! Jednak pamiętajmy, że powinno być także proporcjonalne do wielkości wnętrza. Ważne, żeby biurko zostało ustawione w głębi pokoju i przodem do drzwi. Zadbajmy nie tylko o odpowiednie gabaryty biurka, ale także o jego estetykę. Warto wybrać biurko, które będzie pasowało do krzesła i pozostałych mebli. Spójna aranżacja to przepis na eleganckie i estetyczne biuro prezesa.

Kolorystyka

Stonowane barwy takie jak biel, szarość, brąz i beż podkreślają profesjonalizm, wzbudzają powagę i respekt. Jednak nie oznacza to, że gabinet musi być urządzony tylko przy użyciu tych podstawowych barw. W zależności od charakteru przedsiębiorstwa oraz właściciela gabinetu można pokusić się o barwne, designerskie dodatki, dzięki którym gabinet nabierze indywidualnego wyrazu.

Idealne meble gabinetowe powinny być bez wątpienia solidne, wykonane z najwyższej klasy materiałów, estetyczne i bardzo wygodne. Pamiętajmy także, że wszystkie meble powinny tworzyć spójną, atrakcyjną wizualnie całość.

Opracowanie:
Szczecin, hetm. Chodkiewicza 2,3,3A
tel. 91 484 37 03
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz