Artykuł sponsorowany

Jak stosować gładzie szpachlowe? Poradnik składu budowlanego Kokar

Jak stosować gładzie szpachlowe? Poradnik składu budowlanego Kokar

Ci z nas, którzy stanęli przed koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu, z pewnością wiedzą o istnieniu gładzi szpachlowych. Do wyboru mamy produkty z trzech głównych kategorii, a ponadto pochodzące o różnych producentów. Mimo tych trudności zdecydowanie warto podjąć wysiłek związany z przyswajaniem informacji na temat gładzi szpachlowych – potrafią one znacząco ułatwić prace związane z wyrównywaniem ścian wewnątrz pomieszczeń.

Rodzaje gładzi szpachlowych

Wykonanie gładkich ścian jest współcześnie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Szeroka gama produktów oferowanych przez składy materiałów budowlanych – takie jak skład budowlany Kokar z Boguszyc – dedykowana jest właśnie temu celowi. Należą do nich między innymi gładzie szpachlowe. Pod względem składu dzielą się na trzy rodzaje – gładzie polimerowe, anhydrytowe oraz gipsowe. Każdy z tych trzech rodzajów ma nieco inne właściwości i wymaga innego podejścia. Dla przykładu, najwygodniejsze w użytkowaniu są gładzie polimerowe. Są gotowe, nie musimy więc nic z nimi robić – wystarczy otworzyć opakowanie i od razu możemy przystąpić do pracy. Wprawdzie gładzie polimerowe wysychają nieco wolniej niż gładzie innych rodzajów, ale ich dodatkową zaletą jest świetne przyleganie do podłoża.

Przygotowanie podłoża pod gładź szpachlową

Niezależnie od rodzaju wybranej gładzi szpachlowej, musimy pamiętać o ogólnych zasadach ich wykorzystania. Na początku ważne będzie przede wszystkim podłoże, na które nałożymy gładź. Stanowi je suchy tynk – gipsowy lub cementowo-wapienny. I chociaż początkowo może się to wydawać dobrym pomysłem, tego typu tynków nie możemy zastosować do samego wyrównania ścian. Grubsza niż pięć milimetrów warstwa tynku może się po prostu bardzo szybko złuszczyć, a na takim efekcie zdecydowanie nam nie zależy. Jeśli chcemy wyrównać ścianę, pod gips powinniśmy zastosować masę szpachlową.

Nakładanie gładzi szpachlowej i wykańczanie powierzchni

Gdy gips wyschnie, możemy rozprowadzić naszą gładź – warstwa nie powinna być grubsza niż dwa milimetry, więc powinniśmy zastosować szeroką pacę. Gładź wyrównujemy zazwyczaj na sucho, szlifując. Po szlifowaniu nakładamy drugą warstwę gładzi szpachlowej i proces powtarzamy. W trakcie tego procesu powstanie ogromna ilość pyłów – jeśli chcemy ich uniknąć, w składzie materiałów budowlanych możemy zakupić gładź do wyrównywania na mokro. Eliminuje ona tę sporą niedogodność. W takim przypadku gładź wykańczamy nie szlifując, lecz posługując się nawilżoną pacą – by rozprowadzić twardniejącą warstwę gładzi.

Firma Kokar z Boguszyc koło Łodzi jest liderem w sprzedaży materiałów budowlanych. Od 1991 roku oferuje wysokiej jakości produkty i usługi cieszące się zaufaniem klientów. W bogatej ofercie składu budowlanego znajdą Państwo nie tylko różnego rodzaju gładzie, ale także m.in. cegły, pustaki, cement, gipsy oraz wszelakie materiały opałowe, nawozy i drewno kominkowe. Pracownicy firmy dbają o przechowywanie produktów w specjalnie przygotowanych miejscach, aby zapewnić ich trwałość i jakość. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Opracowanie:
Boguszyce 83
tel. 509 112 263
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz