Artykuł sponsorowany

Jak się przygotować do zabiegu z użyciem botoksu?

Jak się przygotować do zabiegu z użyciem botoksu?

Wszystkich nas łączy marzenie o zdrowej, młodo wyglądającej cerze, przy okazji wpływającej pozytywnie na nasze – równie ważne – samopoczucie. Nic jednak nie stanie się tylko dlatego, że mocno tego pragniemy – zmarszczki nie znikną przecież same. I choć możemy stosować najbardziej wyszukane kremy, najlepszych niszowych producentów, osiągnięte efekty nigdy nie zbliżą się do tego, co jest w stanie zaproponować nam wciąż rozwijająca się branża medycyny estetycznej.

Oferta zabiegów przeprowadzanych w polskich gabinetach jest doprawdy szeroka – każdy z pewnością w czasie konsultacji ze specjalistą zdoła wybrać coś, co będzie dla niego odpowiednie. Jak się jednak okazuje, botoks mimo tego, że trafił na rynek już wiele lat temu, po dziś dzień cieszy się sporą popularnością, mającą poparcie w opiniach zadowolonych klientów. W artykule, jaki opracowaliśmy dla Was przy współpracy z dr Beatą Kaszyńską, właścicielką warszawskiego FaceMed-u, postaramy się rozwinąć temat toksyny botulinowej, największą wagę przywiązując do przygotowań, jakie okażą się niezbędne tuż przed odbyciem wizyty w danej klinice.

Botoks – czas na wprowadzenie

Popularny botoks, nazywany także „eliksirem młodości” to potoczna nazwa substancji wytwarzanej przez beztlenową bakterię Clostridum botulinum. Choć zjawisko to zostało zaobserwowane pod koniec XIX wieku, szybka ekspansja preparatu stała się faktem dopiero w roku 1988, gdy prawa produkcyjne nabył amerykański koncern Allergan.

Wstrzykiwanie owego specyfiku to mało inwazyjna – wykluczająca użycie skalpela – metoda wygładzenia zmarszczek mimicznych, do których oprócz tych pojawiających się na czole możemy zaliczyć także fałdki znajdujące się między brwiami oraz tak zwane kurze łapki. Samo działanie sprowadza się tutaj do zablokowania konkretnych impulsów nerwowych, jakie wcześniej odpowiadały za kurczenie się mięśni. Teraz gdy botoks znajduje się już pod skórą, sprawia ona wrażenie rozluźnionej i o wiele gładszej niż przed samym zabiegiem. Co ważne, docelowe rezultaty widoczne są już po upływie tygodnia, utrzymując się następnie nawet do pięciu pełnych miesięcy.

Ważne przeciwskazania

Nim o wcześniej umówionej godzinie zjawimy się w sali zabiegowej, powinniśmy zastosować się do wszystkich wskazań lekarza – ci naprawdę doświadczeni i znający się na rzeczy wszystko spokojnie nam wyjaśnią, dając do zrozumienia, że jesteśmy naprawdę w dobrych rękach. Z dobrodziejstw botoksu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, lecz na nic nie przyda się on osobom młodym, u których zmarszczki jeszcze nie wystąpiły. Podobnie, wszyscy po 65 roku życia raczej muszą odpuścić sobie aplikację owej substancji, gdyż w tym wieku efekty mogą nie być już tak spektakularne jak w innych przypadkach. Kolejne przeciwskazania do stosowania toksyny botulinowej to oczywiście uczulenie na preparat i różnego rodzaju choroby nowotworowe, ale także opryszczka. Co nie może dziwić, zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży oraz tych karmiących dzieci piersią, dodatkowo zaś odmawia się go klientom cierpiącym na zespół Lamberta Eatona oraz pozostałe problemy mięśniowe.

Czego nie robić w dniu zabiegu?

Przed planowaną iniekcją zdecydowanie odradza się picia alkoholu i przyjmowania wszelkich antybiotyków, a idąc dalej także brania leków rozrzedzających krew, do których należy nawet zwyczajna aspiryna. W dniu, w którym będziemy mieć kontakt z botoksem, nie zaleca się wizyt w solarium, jak również męczących ćwiczeń fizycznych – w tym tych odbywających się na siłowni, czy sportowym basenie. Zamiast tego warto, by godziny poprzedzające wejście do gabinetu medycyny estetycznej upłynęły nam spokojnie, dając skórze oraz nam samym należytą dawkę odpoczynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz