Artykuł sponsorowany

Jak rozwinąć firmową flotę samochodów ciężarowych?

Jak rozwinąć firmową flotę samochodów ciężarowych?

Spedycja, czyli krajowy lub międzynarodowy przewóz ładunków to jedna z najprężniej działających branż. Jej podstawą jest specjalistyczna flota pojazdów ciężarowych. Ich zakup to kosztowna inwestycja, jednak nie musi znacząco obciążać firmowego budżetu. Warto nabyć używane ciągniki siodłowe oraz naczepy. Takie pojazdy wbrew pozorom cechują się pełną sprawnością, co potwierdza dokumentacja serwisowa wydawana przy ich zakupie.

Uniwersalne ciągniki siodłowe

Nie da się ukryć, że dla firm, które zajmują się spedycją, to właśnie ciągniki siodłowe będą stanowić najbardziej opłacalną inwestycję. W porównaniu z klasycznymi ciężarówkami ich budowa umożliwia transport znacznie większych pod względem masy ładunków. Wszystko dzięki połączeniu siodłowemu naczepy z częścią kabinową, które pozwala przenieść ciężar na tylną oś ciągnika. Choć takie rozwiązanie rodzi konieczność osobnego zakupu naczep, to jednak tego rodzaju pojazdy są o wiele bardziej uniwersalne. W zależności od potrzeb można połączyć je z jedną bądź nawet dwoma naczepami dostosowanymi do przewozu substancji niebezpiecznych (ADR), żywności (chłodnie), zwierząt czy też takich o klasycznej konstrukcji firanowej. Warto również wspomnieć, że manewrowanie ciągnikiem siodłowym jest o wiele wygodniejsze, aniżeli gotowym zestawem o sztywnym połączeniu.

Inwestycja w używane pojazdy

Zakup wyspecjalizowanej floty do krajowego lub międzynarodowego transportu towarów nie jest tanim przedsięwzięciem. Może to stanowić ogromne wzywanie zwłaszcza dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność w branży spedycyjnej. Niekiedy przedsiębiorcy w obawie przed wysoką awaryjnością używanych samochodów ciężarowych, decydują się na zaciągnięcie kredytu firmowego i nabycie aut fabrycznie nowych. Niemniej jednak zapominają o tym, że większość używanych pojazdów to ciągniki siodłowe poleasingowe, które nie odbiegają znacząco parametrami od tych dostępnych w salonach, a jednak ich cena jest zdecydowanie bardziej przystępna dla firmowego budżetu. Istotne w tym przypadku jest sprawdzone źródło, z jakiego nabędziemy taki samochód, a jednym z nich jest firma Rakpol Truck, która oferuje w większości pojazdy ciężarowe z importu.

Nabycie poprzez leasing

Rozwój floty transportowej w firmie wiąże się, jak już zostało wcześniej wspomniane, z zaciągnięciem kredytu bądź leasingiem. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się właśnie na tę drugą formę finansowania. Jej zalety to przede wszystkim zdecydowanie prostsze procedury uzyskania takiego wsparcia, a czasem także brak konieczności wkładu własnego. Co więcej, nabycie ciągnika siodłowego tą drogą nie oznacza jego zakupu na stałe. Po wygaśnięciu umowy leasingowej bowiem pojazd może zostać zwrócony i wymieniony na lepszy model w ramach nowej umowy. Dodatkowo nabywca w ten sposób nie musi martwić się o koszty amortyzacji, które pozostają po stronie leasingodawcy. To z kolei wpływa korzystnie na obniżenie wysokości koniecznych do opłacenia podatków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz