Artykuł sponsorowany

Jak przygotować lokal do dezynsekcji?

Jak przygotować lokal do dezynsekcji?

Przygotowanie lokali do dezynsekcji bywa bardzo pomocne przed rozpoczęciem całego procesu. Pozwala na zachowanie prawidłowych środków ostrożności, a także umożliwia sprawniejszą pracę usług dezynsekcji. Niejednokrotnie przekłada się na lepsze efekty likwidacji insektów. Przedstawiamy, w jaki sposób przygotować określone pomieszczenie do dezynfekcji.

Dezynfekcja - gdzie i kiedy jest potrzebna?

Dezynfekcja oznacza działania, w wyniku których wiele drobnoustrojów zostanie zniszczonych, aby w przypadku zagrożeń nie rozwinęło się zakażenie. Aby ustalić konkretne procedury, konieczne jest określenie zagrożeń, jakie występują na danym obszarze. Żeby określić właściwy sposób dezynfekcji, trzeba przeanalizować funkcje pomieszczeń, zachowania ludzi i związane z tym niebezpieczeństwo wystąpienia zakażeń. W ramach operacji stosuje się również deratyzację, czyli wszelkie działania związane z likwidacją zwierząt, które mogą wpływać na środowisko, w którym się znajdują. Dezynfekcja może zostać wykonana w miejscach takich jak szpital czy lokal gastronomiczny. Dodatkowo zalicza się również tzw. gazowanie zbóż czy gazowanie magazynów. Pierwsze z nich odnoszą się do gazowania silosów, w których przechowuje się zboże. 

Skuteczne pozbywanie się zwierząt

Deratyzacja opiera się na metodach pozwalających na szybkie i skuteczne pozbycie się zwierząt z pomieszczeń, w których mogą stanowić zagrożenie dla środowiska, w którym się znajdują. Do takich procedur zalicza się tępienie os i tępienie szerszeni, które gnieżdżą się często w dachach budynków. Dodatkowo przeprowadza się tępienie kleszczy i odkomarzanie. Niejednokrotnie profesjonalną firmę wynajmuje się w celu odstraszania ptaków, zastawiając kolce na ptaki. Można również skorzystać z metody odławiania ptactwa z obiektu.  

Jak przygotować lokal przed tępieniem pluskwy?

Tępienie pluskwy nie należy do najłatwiejszych procedur. Najczęściej to właśnie te insekty szybko zadomawiają się w naszych łóżkach. Grzegorz Starzak z firmy Dotipest radzi, aby przed dezynfekcją zdjąć z łóżek całą pościel, poszewki, prześcieradła i koce oraz wyprać w temperaturze 60 stopni. Należy uważać, aby w czasie zdejmowania i przenoszenia pościeli nie rozsypać pluskiew po domu. Warto spakować ją do worków i dopiero wtedy przenieść do łazienki czy pralni. Należy zdjąć ze ścian obrazy i inne dodatki, a także dokładnie zamknąć okna. Usługi dezynfekcji zajmują się również gazowaniem spichlerzy, co pozwala na zachowanie odpowiednio sterylnych zbóż.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz