Artykuł sponsorowany

Jak przebiega zagraniczny transport zmarłego z Zakładem Pogrzebowym Witwicka?

Jak przebiega zagraniczny transport zmarłego z Zakładem Pogrzebowym Witwicka?

Niejednokrotnie zdarza się, że śmierć bliskiej nam osoby następuje poza granicami kraju. Zwykle wtedy wolą rodziny jest przewiezienie ciała zmarłego do kraju, w którym mieszkał bądź gdzie obecnie mieszkają jego najbliżsi. Zdarza się także, że zmarły mieszkający za granicą za życia zadeklarował, że jego życzeniem jest pochowanie go w Polsce. W takich przypadkach konieczne jest sprowadzenie zwłok do kraju. Taka usługa możliwa jest z Zakładem Pogrzebowym Witwicka. 

Kto zajmuje się transportem zmarłego? 

Międzynarodowy transport zwłok regulowany jest przepisami ustawowymi i Rozporządzeniami Ministra Zdrowia. Oznacza to, że musi odbywać się w ściśle określonych warunkach, odpowiednio przygotowanym pojazdem i po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Takie usługi świadczy Zakład Pogrzebowy Witwicka, który dysponuje samochodami spełniającymi określone normy. Przede wszystkim kabina kierowcy takiego pojazdu musi być właściwie odizolowana. Podłoga musi być zmywalna i odporna na działanie środków dezynfekujących. Samochód powinien także posiadać specjalne miejsce przeznaczone do przechowywania takich substancji. Samochody Zakładu Pogrzebowego Witwicka zarejestrowane są jako pojazdy specjalne i posiadają odpowiednie oznakowania. 

Jakie dokumenty są wymagane do międzynarodowego transportu zwłok?

By sprowadzić ciało zmarłego do Polski, najbliżsi muszą dokonać pewnych formalności. Różnią się one między sobą w zależności od tego, czy transportowane będzie ciało czy urna z prochami zmarłego. Przede wszystkim rodzina musi uzyskać zgodę na sprowadzenie zwłok od starosty powiatu, w którym ma dojść do pochówku. Ponadto konieczne jest zdobycie pozwolenia na przewóz z urzędu konsularnego RP znajdującego się w państwie, w którym doszło do zgonu. W przypadku transportu zwłok z zagranicy niezbędne jest także dołączenie aktu zgonu, zaświadczenia medycznego o braku chorób zakaźnych i zaświadczenie potwierdzające spełnienie norm przez pojazd zakładu pogrzebowego. Jeżeli transportowane będą prochy zmarłego należy zadbać o dokumenty, takie jak: akt zgonu, zaświadczenie o kremacji i zaświadczenie zakładu pogrzebowego. W obu przypadkach bardzo ważnym poświadczeniem, niezbędnym do załatwienia formalności pogrzebowych, jest dokument określający przyczynę zgonu. 

Dlaczego warto wybrać Zakład Pogrzebowy Witwicka? 

Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudne wydarzenie. Sprowadzenie ciała do Polski wiąże się z dodatkowymi formalnościami i może potęgować stres. Zakład Pogrzebowy Witwicka od kilkunastu lat pomaga rodzinom w transporcie zwłok z różnych państw w Europie. Zakład Pogrzebowy oferuje pomoc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów i pozwoleń. Konieczne jest jedynie dostarczenie aktu urodzenia zmarłego i zaświadczeń potwierdzających jego stan cywilny (akt małżeństwa, unieważnienie małżeństwa) w międzynarodowych formatach. Zakład Pogrzebowy Witwicka przetłumaczy wszystkie dokumenty i zorganizuje odprawy w konsulatach. Przewóz ciała bądź prochów odbywa się w ściśle określonych warunkach, zgodnych z przepisami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz