Materiał Partnera

Jak prawidłowo dbać o maszyny budowlane?

Jak prawidłowo dbać o maszyny budowlane?

Nowoczesne maszyny z których korzystamy przyczyniają się do znacznego podwyższenia wydajności pracy, jednak musimy o ten sprzęt odpowiednio dbać. Nowe urządzenia sporo kosztują, wymagają dużej uwagi oraz częstych wymian. Muszą przecież spełniać swoje zadania oraz działać bez żadnego zarzutu. Dowiedz się, jak prawidłowo dbać o maszyny budowlane.

Unikaj wszelkich zanieczyszczeń

W większości przypadków zanieczyszczenia są głównym powodem awarii niektórych części, zatem warto zwrócić na nie uwagę. Z tego powodu regularne czyszczenie poszczególnych elementów jest niezwykle istotne, zarówno jak i oddawanie maszyn do serwisu. To może być oczywiście czasochłonne, jednak w przyszłości może to wpłynąć na mniejszą ilość awarii, a co się z tym wiąże - ograniczenie dodatkowych, niepotrzebnych wydatków. Należy unikać długotrwałego zabrudzenia glebą czy też pyłem, ponieważ często są jedną z głównych przyczyn powstawania korozji. Jeśli będziemy dbać o maszyny, z pewnością posłużą nam przez długie lata.

Silnik maszyny

Niestety w większości przypadków awaria silnika wiąże się z naprawdę dużymi kosztami, których chcemy przecież uniknąć. Najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednie zadbanie o jego prawidłowy stan. Jedną z ważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać to kontrolowanie stanu oleju silnikowego, ale również jego wymiana. Zbyt mała ilość oleju oraz jego zła jakość sprawiają, że silnik jest narażony na awarię. Bardzo ważna jest lepkość oleju, którą warto sprawdzać. W wielu przypadkach wymiana części jest najlepszą opcją, gdyż prawda jest taka, że nawet najlepszy sprzęt może ulec awarii. Powinniśmy dbać o silnik, jednak nie da nam to stuprocentowej gwarancji że nic się nie stanie.

Układ hydrauliczny

Awaria układu hydraulicznego  może nieść za sobą bardzo poważne skutki. Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie ich stanu zużycia oraz szczelności przewodów hydraulicznych . Nie jest to czasochłonne i trudne, a może nam pomóc w uniknięciu ewentualnych awarii. Bardzo ważne jest systematyczny przegląd całej maszyny wykonywany w ramach codziennej pracy.

Miejsce zakupu

Oczywiste jest, że lepiej kupić nowy sprzęt niż używany. Oczywiście jest droższy, jednak z pewnością posłuży nam dłużej oraz są mniejsze szanse na to, że ulegnie awarii. Duże jednak znaczenie ma to, gdzie kupujemy nasz nowy sprzęt. Powinniśmy wybierać sprawdzonych sprzedawców, np. firmę Berger Kraus Kamil Rączy Sp.j., której specjalizacją jest m.in. sprzedaż mini koparek w bardzo atrakcyjnych cenach.Opracowanie:
Rzeszów, Dębicka 95
tel. 690 907 000
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz