Artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo dbać o futro?

Jak prawidłowo dbać o futro?

Futro naturalne jest dobrem luksusowym. Z drugiej strony należy zdać sobie sprawę, że jest ono przede wszystkim materiałem organicznym. Z tego względu podlega naturalnym procesom starzenia. Są jednak sposoby na wydłużenie jego żywotności i zachowanie doskonałego wyglądu. W dzisiejszym artykule opowiemy o właściwej pielęgnacji, przechowywaniu oraz użytkowaniu futer naturalnych. Te wskazówki sprawią, że Wasze futra przez długie lata zachowają piękny wygląd.

Użytkowanie futer naturalnych

Nosząc futro naturalne należy unikać intensywnych zapachów. Przede wszystkim chodzi o perfumy oraz dym papierosowy. Futro jest materiałem, który bardzo łatwo chłonie zapachy. Sprawia przy tym ogromne problemy przy próbach pozbycia się woni perfum czy dymu.

Nawet w przypadku drobnych uszkodzeń lub rozdarć należy niezwłocznie odwiedzić kuśnierza. Zwlekanie z naprawą może znacznie zwiększyć jej koszt z powodu powstania dodatkowych uszkodzeń. Pracownia Kuśnierska Krzysztofa Szmyta jest miejscem, w którym można zlecić szybką i profesjonalną naprawę oraz czyszczenie futra. Konserwację zawsze powinna przeprowadzać osoba, która ma do tego odpowiednie kwalifikacje. Czyszczenie w pralni chemicznej szybko doprowadzi do jego zniszczenia. A co z zabrudzoną podszewką? Nie należy jej czyścić tylko po prostu wymienić. Warto także pamiętać, aby nie przypinać biżuterii bezpośrednio do futra. Może to powodować miejscowe uszkodzenia materiału.

Dbając o futro naturalne należy wystrzegać się rozpylania substancji chemicznych (lakier do włosów, środki przeciw molom) bezpośrednio na futro. Środki chemiczne powodują znaczne osłabienie struktury włosa i w konsekwencji mogą doprowadzić do zniszczenia futra.

Pod żadnym pozorem nie wolno prasować futra żelazkiem. Wysoka temperatura może łatwo zniszczyć strukturę włosa. Należy także unikać prasowania podszewki. Jej powierzchnia jest również bardzo podatna na uszkodzenia pod wpływem wysokiej temperatury.

Przechowywanie futer naturalnych

Przechowując futro w szafie należy zadbać o wystarczającą ilość miejsca. Wkładanie go na półkę lub wieszanie w miejscu, gdzie nie będzie wystarczającej przestrzeni, doprowadzi do powstania nieestetycznych zagnieceń. Okrycia wierzchnie wykonane z futra warto powiesić na specjalnym, szerokim wieszaku. Bardzo ładnie wyprofiluje on ramiona. W przypadku futer naturalnych zaleca się stosowanie pokrowców wykonanych z bawełny albo lnu. Syntetyczny pokrowiec uniemożliwi prawidłową cyrkulację powietrza, co może doprowadzić do wysuszenia futra i jego skóry.

Zmoknięte futro najlepiej po prostu strzepnąć i pozostawić do wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Po wyschnięciu należy je ponownie strzepnąć i przeczesać grzebieniem o długich, rzadkich i ostrych zębach. Futro naturalne najlepiej przechowywać w chłodnym, zacienionym miejscu. Wystawienie na działanie światła może doprowadzić do zmiany koloru futra. Podczas przechowywania, o czym wspomnieliśmy już wcześniej, nie można stosować żadnych środków chemicznych przeciw molom. Osłabiają one strukturę włosa. Zamiast chemicznych preparatów warto zastosować lawendę lub skórkę z cytryny.

Prawidłowa pielęgnacja i przechowywanie futer naturalnych zapewnia ich długą żywotność i piękny wygląd. Warto wziąć sobie do serca przedstawione wskazówki, gdyż będą one miały bezpośrednie przełożenie na utrzymanie futra w idealnym stanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz