Artykuł sponsorowany

Jak fachowcy zabierają się za renowację dachu z papy?

Jak fachowcy zabierają się za renowację dachu z papy?

Przeciekający dach to problem, z którym trzeba szybko walczyć. Błyskawiczna reakcja na pojawiające się zacieki i zawilgocenia pozwala zapewnić bezpieczeństwo domownikom. Zabezpiecza także konstrukcję nośną budynku, która narażona jest w ten sposób na kontakt z wodą, a co za tym idzie na poważne i trudne do usunięcia uszkodzenia. Długotrwałe zacieki mogą prowadzić do pojawienia się grzyba i zapoczątkowania problemów zdrowotnych rodziny. Dach z papy można naprawić, gdy doszło do odwracalnych i podatnych na naprawę uszkodzeń. Nie trzeba od razu inwestować w nowe pokrycie. Renowacja dachu z papy często wystarczy i pozwala cieszyć się bezpieczeństwem przez ładnych kilka kolejnych lat.

Fachowe podejście do renowacji dachu z papy

Zaproszenie specjalisty od dachów z papy jest najlepszym rozwiązaniem problemów z przeciekającym dachem. Uszkodzenia nad nami mogą być niewielkie, takie jak wybrzuszenia czy spękania spowodowane działaniem nieprzychylnych warunków pogodowych, niskich i wysokich temperatur. Wtedy fachowiec zabiera się za naprawę dachu z papy przy użyciu kitu dekarskiego, bądź bitumicznej masy naprawczej, która znacznie lepiej działa, gdy na dworze pada deszcz lub panują niskie temperatury. Jak mówią specjaliści od dachów z papy z firmy Rk Dachy Jakuba Giemzy dobrze jest pamiętać, że nawet jakościowo położona papa podlega procesom starzenia się, a powstawanie mikro uszkodzeń należy ostatecznie do zwykłych etapów jej życia. Z tego też powodu dobrze jest wykonywać regularne naprawy, remonty i renowacje dachów z papy, by nie dochodziło do uszkodzeń, które z czasem mogą być nieodwracalne.

Papa może podlegać także odlepianiu się lub odparzeniom, które często powstają w miejscach połączenia papy i obróbek blacharskich. Naprawa takich niedoskonałości w szczególności polega na zastosowaniu skutecznych uszczelniaczy do dachów. Z drugiej strony fachowcy polecają używanie lepików na zimno przy podklejaniu papy lub kładzeniu jej nowej warstwy. Czasem przed podklejaniem lepikiem zachodzi potrzeba zagruntowania podłoża, szczególnie wtedy, gdy jest ono chłonne, zbudowane z tynków i murów.

Po naprawach

Po dokonaniu wszelkich napraw warto jest dodatkowo zabezpieczyć papę “lakierem do dachów”. Przywraca on jej naturalny i estetyczny wygląd oraz dodaje dodatkową warstwę ochronną, która dobrze wypełnia mikropęknięcia i wszelkiego rodzaju niewielkie uszkodzenia i stanowi kolejną barierę ochronną przed wpływem niszczycielskich warunków pogodowych.

Po dokonaniu renowacji i remontów dachów z papy warto jest pamiętać o systematycznym sprawdzaniu jego stanu, który jak już wspomniano, podlega procesom starzenia się, nieprzychylnym warunkom pogodowym, osłabieniom i powstawaniu mikro uszkodzeń. Mimo tej konieczności warto pamiętać, że pokrycie dachu papą jest świetnym rozwiązaniem jakościowo zabezpieczającym konstrukcje dachowe i dom przed dostaniem się do niego wody.

Opracowanie:
Łódź, Skalna 15 lok. 8
tel. 510 038 219
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz