Artykuł sponsorowany

Jak dopasować regał na ścianę?

Jak dopasować regał na ścianę?

Regał jest jednym z najważniejszych elementów wnętrza, w dużej mierze wyznacza jego styl. Ważny jest materiał, z którego się regał wykonuje, jego kolor, dobranie wymiaru adekwatnego do konkretnego pomieszczenia. Regał musi nie tylko dobrze się prezentować, ale także spełniać wymogi praktyczne, bo z reguły kupujemy go na lata, nie wymieniamy tak często jak tekstylia czy drobne przedmioty ozdabiające wnętrze.

Gdzie umieścić regał na książki

Najczęściej duży regał montuje się na najdłuższej ścianie pokoju, można wówczas na nim zmieścić wszystkie książki, a także ozdoby, ramki ze zdjęciami czy pamiątki z podróży. Jeśli wnętrze salonu nie jest duże, z reguły stawiamy regał na tej samej ścianie, co telewizor, a kanapę i fotele naprzeciwko. W regał często wmontowuje się miejsce na telewizor, a obok niego praktyczne półeczki na piloty czy płyty z filmami. Jeśli przestrzeń na tak skonstruowanym regale nie jest wystarczająca, warto poszukać mniejszych, np. w rogach pokoju – radzi specjalista z firmy  Ewodd.com - Nawet krótszy i mniej głęboki element regału głównego będzie jego dobrym uzupełnieniem i pozwoli schować mniejsze przedmioty czy wyeksponować ozdoby.

Kiedy gotowe regały nie pasują do ściany

Produkowane obecnie regały zazwyczaj pasują do naszych wnętrz. Może się jednak zdarzyć,  że na biuro czy dom wybraliśmy miejsce, które jest bardzo przestronne, ma nietypowe zaokrąglenia ścian czy inne niestandardowe rozwiązania na etapie wykańczania wnętrza. Albo odwrotnie – dysponujemy przytulnym, ale bardzo małym wnętrzem. Wreszcie – mamy pewną wizję i marzy nam się regał własnego pomysłu, a nie gotowy, taki jak u wszystkich. We wszystkich tych sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest zorientowanie się w ofercie regałów na wymiar.

Regał dopasowany za pomocą konfiguratora

Konfigurator mebli, w tym regałów, działa znacznie prościej, niż mogłoby się wydawać. Najpierw w specjalnym „kalkulatorze” wybieramy czy ma to być regał stojący czy wiszący, a następnie wprowadzamy oczekiwane wymiary: długość, szerokość, głębokość, ilość segmentów. Później decydujemy się jedną z zaproponowanych przez producenta opcji – czyli rodzaj drewna, płyty MDF czy sklejki oraz kształt regału: stojący, wiszący. Decydujemy też o detalach: ściankach tylnych, cokołach, nawiertach. Możemy też wybrać regał całkowicie odkryty, bądź zażyczyć sobie drzwiczki czy szufladki. Plusem tego rozwiązania jest nie tylko urządzenie domu w pięknym, indywidualnym stylu. Regały wykonywane na zamówienie są lepszej jakości, niż te, które można dostać w sklepach wielkich sieci. Bo każda masowa produkcja, także w przypadku regałów, musi się odbywać kosztem jakości.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz