Materiał Partnera

Jak dobrze zorganizować transport gości weselnych

Jak dobrze zorganizować transport gości weselnych

Planowanie wesela to niełatwa sprawa. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że nie tylko należy planować ślub i wesele, ale także to, co ma dziać się pomiędzy – czyli przewóz gości weselnych. Najlepiej zacząć o to zadbać już na etapie wstępnego planowania uroczystości, gdyż w innym przypadku możemy się potem obudzić z ręką w nocniku. Właśnie dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i dobrze się zastanowić, czego oczekujemy od transportu na wesele.

Plan kluczem dobrego przewozu gości weselnych

Istnieje wiele firmy zajmujących się transportem weselnych (chociażby Riksze Taxi Sopot, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem), jednak wybór odpowiedniej jest zależny od wielu czynników. Jednak najważniejszym wyznacznikiem, na jaki przewóz osób na wesele się zdecydujemy, jest w zasadzie ich liczba. Warto przypomnieć w zaproszeniu gościom, by poinformowali, czy zamierzają przyjechać własnym transportem, a kto w tej materii będzie potrzebował asysty.

Kolejnym krokiem jest sporządzenie szacunkowego zapotrzebowania na transport – skąd powinien się zaczynać, dokąd powinien prowadzić i jakie przystanki na trasie powinny się znaleźć. Głównymi punktami podróży powinny być:

  • kościół,
  • urząd stanu cywilnego,
  • baza noclegowa, jak np. hotel,
  • lokal, w którym organizowane jest wesele.

Ostatni etap planowania transportu gości weselnych to poinformowanie ich, że wszystko jest już zorganizowane i bez problemu dotrą do każdego miejsca pamiętnej uroczystości.

Jaki wybrać środek transportu gości weselnych

Głównym wyznacznikiem, jaki powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze środka transportu, jaki będzie służył gościom weselnym, jest ich liczba. Przy dużych weselach zdecydowanie przyda się autokar, za to na mniejsze powinien się nadać mniejszy autokar.

Zresztą dla uświetnienia tak pięknego dnia i zorganizowania naszym gościom dodatkowej atrakcji nie musimy ograniczać się do standardowych rozwiązań. Bardzo dobrym ciekawym pomysłem na przewóz gości weselnych mogą okazać się riksze, które zdecydowanie nie są często spotykane na polskich drogach, przez co jeszcze bardziej uda nam się podnieść wyjątkowość tak bardzo oczekiwanego przez nas dnia.

Transport na wesele w praktyce

Dobra organizacja nie kończy się na poinformowaniu gości o transporcie. Jeśli na tym zakończymy zaprzątać sobie głowę organizacją transportu, możemy doprowadzić do zbędnego zamieszania i przymusu odbierania mnóstwa telefonów z powtarzającymi się pytaniami o miejsce czy czas.

Dlatego najlepiej jeszcze przed uroczystością każdemu z gości wysłać informację o przewidywanej godzinie i miejscu przyjazdu transportu. Warto także oddelegować do tego jedną osobę, która będzie miała za zadanie poprowadzenie gości na miejsce odjazdu i rozwiązanie wszelkich problemów.

Opracowanie:
Sopot, al. Wojska Polskiego 1
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz