Materiał Partnera

Jak dobrać idealną firankę do naszego okna?

Jak dobrać idealną firankę do naszego okna?

Idealna firanka wspaniale ozdobi każde okno. Występuje w różnych wariantach. Możemy znaleźć zarówno subtelne firanki, jak i bardziej ekstrawaganckie. Różnią się kolorem, wzorem i tkaniną. Wybierając firankę, zastanówmy, w jakim wnętrzu chcemy ją zawiesić. To od właśnie tego zależy dobór odpowiedniego wzoru, kształtu i koloru. Zwróćmy uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale też funkcjonalność.

Idealna firanka do salonu

Firanki i zasłonki są ważnym elementem aranżacji wnętrz. Stworzą odpowiednią atmosferę. W FHU "FIRANEX" Rosół Katarzyna znajdziemy zarówno gotowe firanki, jak i szyte na wymiar. Możemy je perfekcyjnie dopasować do naszego okna. Jeśli mamy standardowe okna, bez problemu znajdziemy odpowiedni gotowy model. Jeżeli jednak mamy niestandardowe okna, lepiej wybrać firanką na miarę. W ofercie znajdziemy firanki w różnorodnych kolorach, kształtach i wzorach. Wykonane są z rozmaitych tkanin.

Funkcjonalne firanki

Firanki stworzą odpowiedni nastrój w salonie. Wspaniale podkreślą charakter wnętrza. Wybierając firankę, zwróćmy uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Zastanówmy, dlaczego chcemy osłonić dane okno. Sprawdźmy też, jakie są nasze oczekiwania względem dekoracji okiennych.  Firanka wspaniale rozświetli wnętrze. Jeśli będzie wykonana z transparentnego materiału, optycznie powiększy salon. Jeśli okna wychodzą na północ, koniecznie wybierzmy firankę przepuszczającą dużą ilość promieni słonecznych.

Świetną alternatywą są zasłony. Skutecznie chronią przed dopływem dużej ilości słońca. Jeśli chcemy często zasłaniać i odsłaniać okno, nie wybierajmy zbyt długich zasłon. Wiele osób łączy firanki z zasłonami. Taka kompozycja wspaniale ozdobi wnętrze. Zwróćmy uwagę na to, aby pasowała do charakteru i stylu wnętrza.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane firanki i zasłony. Każda tkanina ma nieco inne właściwości. Sprawdźmy, jak można je czyścić i czy są wygodne w codziennym użytkowaniu. Na przykład bawełniane i lniane dekoracje okienne czasami kurczą się w praniu. Dlatego zachowajmy ostrożność. Zwróćmy też uwagę na to, czy materiał pochodzi z tej samej belki. Wtedy firanki i zasłony będą dokładnie w tym samym odcieniu.

Firanki i zasłony mogą mieć identyczną długość.  Możemy też zdecydować się na krótkie firanki i długie zasłony. Jeśli mamy duże i przestronne wnętrze, połączmy długie firanki z ciężkimi zasłonami. W przypadku małego pomieszczenia lepiej sprawdzą się krótsze kompozycje lub krótkie firanki z długimi zasłonami. Wybierzmy dekoracje okiennego z lekkiego materiału, wtedy nie przytłoczą wnętrza.

Opracowanie:
Jędrzejów, Głowackiego 3a
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz