Artykuł sponsorowany

Jak często przeprowadzać serwis kotła?

Jak często przeprowadzać serwis kotła?

Przestrzeganie zasad dotyczących prawidłowej eksploatacji urządzeń grzewczych to jedyny sposób na wczesne wykrycie usterek i potencjalnych nieprawidłowości w pracy kotła. Sam przegląd techniczny nie wystarczy, równie istotne są konserwacja i wymiana wadliwych podzespołów. Zakres konserwacji jest precyzyjnie definiowany przez producentów systemów grzewczych w instrukcjach obsługi lub eksploatacji dołączanych do kotła.

Serwisowanie kotła – jak często?

Przegląd stanu technicznego kotła to obowiązek przewidziany w art. 63 ustawy Prawa budowlanego. Właściciele kotłów muszą przestrzegać wytycznych producentów, którzy w większości przypadków zalecają przeprowadzanie corocznych kontroli. Aby dobrze przygotować się do sezonu grzewczego, najlepiej zamówić usługę serwisową w miesiącach letnich. Październik i listopad to gorący okres w branży grzewczej, dlatego czas oczekiwania może ulec wydłużeniu. Przegląd kotła powinien być wykonywany przez techników posiadających stosowne uprawnienia, np. z Zubrzycki Serwis s.c. Korzystając z usług autoryzowanego serwisu producenta i zawierając umowę serwisową, klient może liczyć na przedłużenie gwarancji lub uzyskanie atrakcyjnych rabatów po upływie okresu gwarancyjnego.

Dlaczego serwis kotła jest tak ważny?

Regularne przeglądy i konserwacje urządzeń grzewczych pozwalają wykryć wszelkie problemy, zanieczyszczenia elementów kotła i zużycie części eksploatacyjnych. Przestrzeganie zaleceń producenta to także gwarancja dłuższej żywotności i pewność, że w sezonie nie dojdzie do niespodziewanych awarii. Korzyści nie kończą się jednak na zwiększeniu efektywności grzewczej i oszczędnościach – równie istotny jest aspekt środowiskowy. Prawidłowa praca kotła to sposób na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji spalania.
Uwaga! Pamiętaj, że kontrola kotła zawsze powinna obejmować sprawdzenie stanu urządzeń regulacyjnych, czyszczenie filtra, instalację elektryczną kotła, zanieczyszczenie dysz palnika oraz stan urządzeń zabezpieczających.


Opracowanie:
Lublin, J. Sawy 5 lok. 11
tel. 501 336 811
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz