Artykuł sponsorowany

Jak chronić rośliny przed chorobami?

Jak chronić rośliny przed chorobami?

Wszyscy miłośnicy zieleni pragną na co dzień cieszyć się widokiem zdrowych i pięknie prezentujących się roślin, zarówno tych domowych czy balkonowych, jak i ogrodowych. Jak skutecznie pielęgnować zieleń w mieszkaniu i poza nim? Co zrobić, aby rośliny dobrze rosły i radowały oczy oraz żeby uchronić je przed różnymi chorobami oraz działaniem szkodników?

Jeżeli należysz do zwolenników zieleni, którzy uważają, że dom bez roślin jest smutny i pozbawiony życia, z pewnością chcesz dowiedzieć się, jak pielęgnować swoje ulubione kwiaty doniczkowe. Poznaj sekret zdrowych roślin i sprawdź, co zrobić, żeby nie chorowały i były odporne na działanie szkodników.

Rośliny domowe i balkonowe

Kwiaty doniczkowe znajdujące się w domu lub na balkonie są wyjątkowo narażone na występowanie chorób i kontakt ze szkodnikami. Przyczyny mogą być różnorodne – od przesuszenia korzeni po ich przelanie. Jeżeli liście Twoich roślin zaczęły żółknąć, pokryły się plamami i stopniowo opadają – to znak, że coś im dolega. Szukając przyczyn ich kiepskiego stanu, dokładnie sprawdź roślinę oraz jej podłoże. Jeżeli dostrzegasz przebarwienia, pajęczynkę lub biały nalot to znak, że kwiaty doniczkowe najprawdopodobniej zaatakowane zostały przez szkodniki lub grzyby. Warto wówczas sięgnąć po specjalistyczne środki grzybobójcze. Jeżeli jednak nie chcesz doprowadzać do takich sytuacji, warto zapobiegać chorobom roślin. Jak to zrobić? Należy regularnie nawozić kwiaty doniczkowe sprawdzonymi preparatami, które pełne są dobroczynnych substancji potrzebnych konkretnej roślinie. Trzeba pamiętać, że inny nawóz przeznaczony jest dla palm, storczyków czy sukulentów. Warto także stosować środki ochrony roślin, które można nabyć w sprawdzonych sklepach ogrodniczych jak FH Agro-Spec w Rawie Mazowieckiej.

Rośliny ogrodowe

Równie starannie należy dbać o rośliny ogrodowe i regularnie sprawdzać, w jakim są stanie i czego potrzebują. Kwiaty oraz krzewy często zmagają się z mączniakiem, który objawia się białym nalotem na liściach – nalot ten z czasem brunatnieje. Narażone są zwłaszcza azalie, klony, nagietek oraz róże. Ogrodowe rośliny zmagają się często także z szarą pleśnią, która atakuje głównie rośliny owocowe. Przyczyny pojawiania się chorób mogą być różne, jednak z pewnością roślinom nie służą zbyt częste opady i duże zagęszczenie, które uniemożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Dlatego warto odwiedzić zaufany sklep ze środkami ochrony roślin i wyposażyć się w preparaty grzybobójcze, owadobójcze i chwastobójcze. Wówczas szybko zareagujemy, gdy tylko zauważymy niepokojące objawy w wyglądzie naszych roślin.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz