Artykuł sponsorowany

Impregnaty do drewna w ofercie firmy Bialchemia

Impregnaty do drewna w ofercie firmy Bialchemia

Powierzchnie drewniane są szczególnie narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Wilgoć z otoczenia może powodować pęcznienie i gnicie materiału, co ma negatywny wpływ na parametry fizyczne konstrukcji. Na szczęście istnieje możliwość zminimalizowania ryzyka wystąpienia deformacji.Wystarczy zaopatrzyć się w wysokiej klasy impregnat, który można zakupić w sklepie budowlanym Bialchemia.

Jak działają impregnaty do drewna?

Konstrukcje drewniane posiadają wiele zalet. Wyróżniają się one wytrzymałością mechaniczną oraz długowiecznością. Nic dziwnego, że jest to materiał powszechnie wykorzystywany w budownictwie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że może on ulec zniszczeniu pod wpływem niesprzyjającego działania czynników otoczenia. Właśnie dlatego tak ważne jest systematyczne stosowanie profesjonalnych impregnatów do drewna, które pełnią rolę ochronną. Jest to szczególnie istotne w przypadku konstrukcji eksploatowanych na zewnątrz. Zmienne warunki atmosferyczne stanowią dla nich spore zagrożenie.

Głównym zadaniem preparatów impregnujących jest utworzenie powłoki ochronnej,która uniemożliwia wilgoci i zanieczyszczeniom przenikanie wgłąb drewna. Wysokiej klasy preparaty zapobiegają także rozwojowi pleśni, grzybów czy glonów. Chronią przed promieniowaniem UV, które mogłoby wywołać blaknięcie powierzchni

 - mówi pracownik Bialchemia.

Dekoracyjne impregnaty do powierzchni drewnianych

Nie każdy wie, że w sprzedaży znajdują się również dekoracyjne impregnaty do powierzchni drewnianych. Nie tylko poprawiają one parametry fizyczne konstrukcji, ale również nadają jej atrakcyjnego wyglądu. Za ich pomocą można m.in. wydobyć naturalną barwę materiału, a także podkreślić układ słojów. Takie preparaty są chętnie wybierane do zabezpieczania mebli, podłóg, balustrad, a także wielu innych elementów.

W ofercie Bialchemia znajdują się skuteczne i bezpieczne impregnaty do drewna. Są to certyfikowane środki, które nie emitują toksycznych dla otoczenia związków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz