Materiał Partnera

Idealne dopasowanie dzięki firanom i zasłonom na miarę

Idealne dopasowanie dzięki firanom i zasłonom na miarę

Każdy – nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy – czuje się lepiej w danym pomieszczeniu, jeśli dekoracje okienne są dopasowane do ogólnego stylu panującego w pokoju. Ogromna rola firan i zasłon sprawia, że jedynie właściwie dobrane produkty są w stanie zapewnić wnętrzom odpowiedni wygląd. Co, jeśli mamy problem z kupnem pożądanej dekoracji okiennej? Czy firany i zasłony szyte na miarę to dobre rozwiązanie?

Właściwy rozmiar

Dekoracje okienne w postaci firan i zasłon to czasem niepozorny, choć naprawdę ważny dodatek w aranżacji wnętrz. Pierwszym kryterium, które należy brać pod uwagę podczas ich zakupu, jest kształt i rozmiar okna. Przede wszystkim firana nie może być zbyt wąska, bowiem nie będzie w stanie zakryć całej przeszklonej powierzchni. Jeżeli zaś będzie za szeroka można ją odpowiednio zmarszczyć, jednak tego typu stylistyka nie trafia w gust każdego i może decydować o kompletnej zmianie pierwotnego wyglądu firany. Ważna jest też długość – ten czynnik szczególnie istotny jest przy wyborze zasłon, które sięgają zazwyczaj aż do podłogi. Podobnie jak w przypadku szerokości, dekoracje okienne nie mogą być też zbyt długie, ponieważ spowoduje to zmianę ich charakteru i fasonu. Problemów z wymiarami zasłon i firan nie odczujemy w przypadku produktów szytych na miarę, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, potrzebami oraz wymaganiami. Tego typu dekoracje okienne przygotuje dla nas doświadczona firma, taka jak np. Alfa Decor Stanisława Przystał z Kwidzyna, która bazuje na świetnym zapleczu technicznym i ogromnej wiedzy w zakresie nie tylko szycia, ale też projektowania firan czy zasłon. Warto pamiętać również o oknach o nieszablonowym kształcie. Okrągłe i małe będą wymagały zupełnie innych i firan niż tradycyjne, duże i prostokątne okna.

Szaleństwo czy elegancja?

Kolejnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie dekoracji okiennych, jest ogólny styl panujący w pokoju. Pstrokate kolory i ciekawe, wymyślne wzory w pokoju chłopca, jasne i bogato zdobione elementy w sypialni małej damy – każde z tych pomieszczeń wymaga właściwego dopasowania firan i zasłon. Zupełnie inne będą też ozdoby okienne w przypadku stylowych, eleganckich wnętrz. Klasyczne meble i akcesoria w stylu retro wymagają zupełnie odmiennych zasłon i firan – pozbawionych wzorów, wykonanych raczej w stonowanych barwach. Proste, gładkie dekoracje okienne to z kolei dobry pomysł we wnętrzach minimalistycznych. Jak się zatem okazuje, przy wyborze tego typu produktów należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Gwarancję idealnego dopasowania dają jedynie firany i zasłony szyte na miarę, które profesjonalista wykonuje zgodnie z wytycznymi podanymi przez klienta. Uzyskujemy wtedy produkt w pełni przystosowany do aranżacji wnętrza oraz rozmiaru czy kształtu okien.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz