Artykuł sponsorowany

Główne rodzaje gwoździ oraz ich charakterystyka

Główne rodzaje gwoździ oraz ich charakterystyka

Gwoździe to produkty, które możemy znaleźć w każdym sklepie ogrodniczym i budowlanym. Przydają się bowiem nie tylko podczas działań produkcyjnych, ale także w domach, do wielu czynności remontowych oraz renowacyjnych. Różnią się pomiędzy sobą pewnymi cechami, co decyduje o ich głównym przeznaczeniu. Jakie gwoździe możemy spotkać zdecydowanie najczęściej? Dowiedz się z nami.

Gwoździe budowlane

To niezwykle szeroka grupa produktów wykorzystywana do prac związanych z działalnością budowlaną, remontową oraz wykończeniową. Wśród nich znajdują się różne produkty, o odmiennym wyglądzie. Często kupowane są modele z dłuższym trzpieniem (główna część gwoździa), które zapewniają wyższy poziom stabilności po wbiciu np. w ścianę. Wśród tych przeznaczonych do prac budowlanych, mamy także do czynienia z gwoździami narożnikowymi czy sufitowymi – nazwa odnosi się bezpośrednio do ich zastosowania, co ułatwia nam proces zakupowy.

Gwoździe stolarskie

Gwoździe stolarskie przeznaczone są do wszelkich prac wykończeniowych związanych głównie z montażem elementów drewnianych. Ich wygląd dopasowany jest to funkcji jaką mają spełniać, zazwyczaj bowiem są to produkty o małej średnicy, co sprawdza się podczas montowania różnych przedmiotów, gdy gwóźdź praktycznie nie jest widoczny.

Gwoździe ciesielskie

Kolejna grupa produktów obejmuje tzw. gwoździe ciesielskie. Posiadają płaską nasadkę o chropowatej powierzchni, co zabezpiecza przed ześlizgiwaniem się młotka w trakcie wbijania. Charakterystyczny wygląd ma także trzpień, który został stworzony z karbów o zębatym kształcie – ich celem jest zabezpieczenie przed wyrwaniem go z podłoża.

Gwoździe papowe

Jak wskazuje nazwa, przeznaczone są do mocowania pap, cienkich blach, a także konstrukcji nośnych wykonywanych z drewna. Mają płaską główkę i zazwyczaj różnią się długością trzpienia, przez co można dopasować się do wymagań konkretnego materiału z jakim będziemy pracować.

Gwoździe skrętne

Poza płaską, chropowatą główką, wyróżnia je skręcona podstawa, która pełni funkcję umocnienia po zamocowaniu gwoździa w podłożu, co dodatkowo przeciwdziała wyrwaniu. Ich zastosowanie jest różnorakie, jednak zasadniczo stosowane są przy konstrukcjach, gdzie pojawiają się połączenia powierzchni zgniatających bądź skręcających.

Jak pokazuje powyższy artykuł, na rynku mamy do czynienia z szeroką paletą gwoździ, zróżnicowanych pod kątem wyglądu, a co za tym idzie, także funkcjonalności. Jeśli zależy nam na szerokim wyborze do naszego sklepu budowlanego bądź indywidualnych potrzeb, możemy skorzystać z usług firmy Rol-Met-Bud, która jest producentem gwoździ, drutu, a także materiałów ogrodzeniowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz