Materiał Partnera

Gdzie najlepiej zamontować klimatyzator - w salonie czy w sypialni?

Gdzie najlepiej zamontować klimatyzator - w salonie czy w sypialni?

Klimat stale się zmienia i co roku możemy doświadczyć coraz wyższych temperatur przez dłuższy okres roku. Nie dziwi więc stale rosnąca popularność klimatyzatorów, na które decyduje się wiele nowych klientów. Kiedy decydujemy się na klimatyzator do domu, zazwyczaj zależy nam na zamontowaniu stałego urządzenia. Gdzie najlepiej umieścić klimatyzator w pomieszczeniu? 

Gdzie zamontować klimatyzator? Podstawowe zasady i czym się kierować

Bardzo duży wpływ na to, gdzie tak naprawdę warto umieścić klimatyzator w pomieszczeniu, ma aranżacja wnętrza, jednak jeszcze istotniejsze są wymogi techniczne niektórych urządzeń. Niezastosowanie się do nich może spowodować nieprawidłowe działanie klimatyzatora, dlatego przyjrzyjmy się podstawowym zasadom.

Podobnymi zasadami możemy kierować się przy montowaniu urządzeń typu multisplit, w których pojedyncza jednostka zewnętrzna odpowiada za funkcjonowanie kilku jednostek wewnątrz, oraz w klimatyzatorach typu split, gdzie jednostki zamontowane są w oddzielnych obudowach). Zdecydowanie najkorzystniejszym okresem na montaż jest czas wykończeni poprzedzających wprowadzenie lub podczas generalnego remontu, ponieważ ukrycie rur, które doprowadzają powietrze do klimatyzatora, jest wtedy znacznie mniej inwazyjne i mniej widoczne. Klimatyzatory najwyższej jakości można znaleźć w asortymencie firmy Fricold oferującej swoje usługi na terenie całego Śląska.

W którym pomieszczeniu klimatyzator w domu? Lepszy salon czy w sypialnia?

Najlepszą opcją zawsze jest umieszczenie klimatyzatorów w kilku miejscach domu lub mieszkania, aby w każdym miejscu móc czerpać z niej duże korzyści. Zazwyczaj jednak decydujemy się na wyposażenie tylko jednego pomieszczenia - tłumaczy pracownik firmy Fricold. Wtedy często pojawia się dylemat pomiędzy salonem i sypialnią. Odpowiedź na to, które miejsce jest lepszym wyborem, jest dosyć prosta – klimatyzator przydaje się najbardziej tam, gdzie spędzamy najwięcej swojego czasu w ciągu dnia. 

Trzeba jednak zdecydować, na ile uciążliwa jest dla nas temperatura w nocy, ponieważ pomijając ten aspekt, raczej oczywistym wyborem będzie salon. Można także posłużyć się innym sposobem ocenienia przydatności klimatyzatora. Najbardziej narażone na działanie temperatury są pomieszczenia umieszczone po stronie zachodniej i południowej budynku z racji padania na nie większej ilości słońca.

Trzeba także pamiętać, że bez względu na to, w którym pomieszczeniu zamontujemy klimatyzator, zimne powietrze dostanie się również do pozostałych miejsc.


Opracowanie:
Ruda Śląska, Katowicka 54
tel. 694 204 441
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz