Materiał Partnera

Gdzie kupować rowery? Wybierz wyspecjalizowane sklepy rowerowe!

Gdzie kupować rowery? Wybierz wyspecjalizowane sklepy rowerowe!

Przy kupnie roweru bardzo ważne jest kierowanie się trzema ważnymi zasadami. Pierwsza z nich to określenie, w jakim celu chcemy wykorzystywać nasz sprzęt – pozwoli to w odpowiedni sposób dobrać dany rower do potrzeb. Druga zasada to wybór roweru z podzespołami markowych producentów – pamiętaj, że lepiej jest wydać kilkaset złotych więcej, niż często serwisować nasz sprzęt. Ostatnia zasada dotyczy wyboru dystrybutora rowerów. Nigdy nie kupuj tak zwanych makrokeszów.

Unikaj makrokeszów jak ognia! Kupuj w wyspecjalizowanych sklepach rowerowych

W slangu rowerowym makrokeszami nazywa się słabe jakościowo rowery sprzedawane w hipermarketach. Niestety wiele osób nabiera się na bardzo niskie ceny produktów, które jak wykazują statystyki, mają żywotność użytkową mniejszą niż 2 lata (w przypadku częstej eksploatacji). Nigdy nie kupuj zatem rowerów w dużych wielobranżowych sklepach, które oferują ceny produktów nawet od 200 złotych. Gdzie zatem kupować rowery? Odpowiedź jest bardzo prosta: kupuj w wyspecjalizowanych sklepach rowerowych. To one bowiem zapewniają sprzęty, których poszczególne komponenty są produkowane przez najlepszych producentów rowerowych. Olbrzymią zaletą tego typu dystrybutorów jest również bogata oferta różnych rozwiązań konstrukcyjnych – bez problemu dobierzesz do własnych potrzeb idealny rower szosowy, górski, miejski, turystyczny, dziecięcy, czy młodzieżowy. Polecanym wśród klientów dystrybutorem rowerowym jest sklep Euro-Grosz, który oferuje również sprzedaż internetową.

Jak odróżnić markowy rower od makrokeszu?

Makrokesze wyróżniają się niską ceną i relatywnie słabą jakością – przerzutki czy hamulce mogą przestać prawidłowo funkcjonować już po kilkudziesięciu godzinach użytkowania. Warto wiedzieć, że w porównaniu z nieznacznie droższymi markowymi rowerami, wykazują one znacznie niższe wskaźniki komfortu jazdy. Jak zatem odróżnić markowy rower od makrokeszu? Na szczęście jest to zadanie proste nawet dla laików z branży rowerowej, wystarczy bowiem określić producentów danych komponentów oraz w instrukcjach użytkowych dowiedzieć się, z jakich materiałów zostały wykonane dane podzespoły. Rama w markowych rowerach powinna być wykonana ze stali chromowo-molibdenowej, aluminium (np. typ 7005), tytanu bądź karbonu – makrokesze wykorzystują stal Hi-Ten i niskiej jakości aluminium. Jeśli chodzi o hamulce, powinny być one pozbawione elementów plastikowych – najlepsze z nich są metalowe i wyposażone w rozwiązania tarczowe hydrauliczne i mechaniczne. Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na przerzutki. Najprościej będzie postawić na ich producenta. Wysoką jakość tych zespołów rowerowych zapewniają takie marki jak Shimano (nie myl z Shimano SIS), czy SRAM.

Marki rowerowe, które warto wybierać

Każdy wyspecjalizowany sklep rowerowy dba o to, aby klient był w pełni zadowolony z dokonanego zakupu, nawet po kilku latach od jego dokonania. Dobry i trwały rower potrafi skutecznie zachęcić użytkownika do uprawiania kolarstwa sportowego lub wycieczkowego – liczy się jednak komfort jazdy, jaki może zapewnić tylko najlepszy produkt. Marki rowerowe, na które warto zwrócić uwagę to: Giant, Trek, Merida, Author, Mongoose, Kross, Romet, Unibike, Ghost, Cube czy Author.

Opracowanie:
Pisz, Grunwaldzka 5
tel. 798 038 250
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz