Materiał Partnera

Garderoba na wymiar. Jak zaprojektować ją tak, żeby była i funkcjonalna i estetyczna?

Garderoba na wymiar. Jak zaprojektować ją tak, żeby była i funkcjonalna i estetyczna?

Funkcjonalna garderoba to niespełnione marzenie niejednej kobiety, choć nie tylko. Panowie też coraz częściej przywiązują uwagę, by swoje ubrania utrzymywać w należytym porządku i mieć do nich łatwy dostęp. Mając dobrego fachowca możemy sobie pozwolić na zbudowanie garderoby nawet na bardzo małej powierzchni. Potrzebny jest tylko dobry plan.

Wymarzona garderoba czy duża szafa?

 Jeżeli możemy przeznaczyć jedno pomieszczenie na przechowywanie ubrań, butów i innych akcesoriów modowych, warto zdecydować się na garderobę. Jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca, możemy ją wydzielić w sypialni. Wprawdzie odrobinę ja wtedy pomniejszymy, ale zbędny już będzie zakup dodatkowych mebli takich jak szafy czy komody. Na zbudowanie funkcjonalnej garderoby wystarczy powierzchnia ok 3-3,5 m2 o kształcie kwadratu. Można dzięki temu uzyskać pod zabudowę trzy ściany, zachowując swobodę poruszania się. Producent mebli na wymiar z pewnością doradzi nam odpowiednie rozmieszczenie półek i schowków w garderobie. Kiedy nie ma najmniejszych szans na jej postawienie, warto zdecydować się na dużą szafę, dostosowaną do wymiarów naszego wnętrza. Taką szafą można zabudować wnękę, jedną ścianę lub jej część zyskując sporo miejsca na przechowywanie. Mebel tego rodzaju może stanowić też dekorację, kiedy zdecydujemy się na zamontowanie lustrzanych drzwi lub ozdobnych frontów.

Liczy się wnętrze

Zależnie od rodzaju i ilości posiadanych przez nas butów i ubrań, musimy dostosować wnętrze garderoby do swoich potrzeb. Z pewnością przydadzą się w niej drążki z wieszakami. Te standardowe umieszcza się na wysokości  1,8 m lub 2m i służą do wieszania płaszczy czy sukienek. Nieco niżej zawieszone – 1,1m- nadadzą się do koszul czy marynarek. Świetnym rozwiązaniem są także drążki ruchome, które charakteryzują się dużą wygodą ich użytkowania. Kolejnym nieodłącznym elementem garderoby są półki i szuflady. Według właściciela firmy Meble Almax, która zajmuje się wykonywaniem mebli na wymiar-  najwygodniejsze półki do garderoby mają długość 55-60 cm i nie są zbyt głębokie. Szuflady długością przypominają półki, a ich maksymalna głębokość powinna wynosić do 20cm.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Zarówno w przypadku szafy pod zabudowę jak i garderoby, przyda się dodatkowe oświetlenie. Powinno ono obejmować wszystkie półki i schowki, by bez problemu móc wyciągać z nich potrzebne nam rzeczy. W tym celu dobrze spiszą się LED-y w formie taśm lub zwykłych żarówek. Oprócz odpowiedniego światła, pozwolą nam zaoszczędzić na rachunkach. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

 

Opracowanie:
Nowe Miasteczko, Słowackiego 4
tel. 577 215 050
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz