Artykuł sponsorowany

Fakty i mity związane z nadrukami sublimacyjnymi. Poznaj tajniki tej metody od eksperta z firmy Margot P.H.U.

Fakty i mity związane z nadrukami sublimacyjnymi. Poznaj tajniki tej metody od eksperta z firmy Margot P.H.U.

Nowoczesne techniki druku pozwalają na uzyskanie trwałych, żywych i nasyconych kolorów niemalże na każdej powierzchni. Bez wątpienia w domu każdego z nas znajduje się rzecz, na której wykonany został taki nadruk sublimacyjny i zwykle jest to odzież. Czym zatem wyróżnia się ta metoda przenoszenia grafik i obrazów na tkaniny i dlaczego warto wybrać właśnie ją do tego celu? Firma Margot Z Poznania od początku swojej działalności, tj. od 1994 roku zajmuje się wdrażaniem technologii transferowego druku sublimacyjnego. Sprawdź, co na jej temat powiedział zatrudniony tam ekspert.

Na czym polega druk sublimacyjny?

Druk sublimacyjny to technika cyfrowego drukowania, która wykorzystuje ciepło do przenoszenia barwnika na materiały, takie jak papier, tkaniny lub tworzywa sztuczne. Proces ten polega na sublimacji barwnika na materiał, co tworzy trwały i żywy obraz, który nie blaknie ani nie pęka z upływem czasu. Druk sublimacyjny jest często wykorzystywany do produkcji niestandardowej odzieży, artykułów promocyjnych, znaków i banerów. Ta metoda oferuje szeroką gamę kolorów i może być stosowana na różnych materiałach.

To prosta, a zarazem bardzo skuteczna metoda drukowania cyfrowego, która aktualnie najczęściej wykorzystywana jest do przenoszenia wysokiej jakości obrazów i grafik na powierzchnie polimerowe. Wykorzystuje ona zjawisko sublimacji, czyli bezpośredniego przejścia substancji ze stanu ciekłego w stan gazowy.

tłumaczy ekspert.

Druk sublimacyjny daje wiele możliwości. Może być wykorzystany między innymi do zdobienia:

  • Odzieży, ale tylko i wyłącznie z tkanin poliestrowych

  • Naczyń wykonanych z porcelitu

  • Banerów, flag, ścianek, roll-upów i innych wielkoformatowych materiałów

  • Gadżetów reklamowych takich jak podkładki na myszkę czy smycze

  • Przedmiotów metalowych

Pierwszym etapem wykonania takiego nadruku jest przenoszenie grafiki na specjalny papier transferowy. Robi się to specjalnymi tuszami, które tworzone są na bazie wody. Następnie za pośrednictwem urządzeń takich jak kalander lub prasa termo-transferowa wydruk z papieru przenosi się na powierzchnię, która ma być ozdobiona. Istotną rolę w tym procesie odgrywa wysoka temperatura (zwykle około 160-200 stopni) oraz ciśnienie.

Jakie są korzyści drugi transferowego?

Technologia druku sublimacyjnego oferuje wiele korzyści dla firm. Jest to bardzo wydajny i opłacalny sposób produkcji wysokiej jakości wydruków. Pozwala również na krótki czas realizacji, ponieważ proces jest stosunkowo szybki i łatwy w użyciu. Druk sublimacyjny zapewnia również intensywne kolory i ostre szczegóły, dzięki czemu idealnie nadaje się do tworzenia profesjonalnych wydruków. W końcu, jest przyjazny dla środowiska, ponieważ w procesie nie są używane żadne szkodliwe substancje chemiczne. Wśród jej zalet należy wymienić przede wszystkim:

  • Prostota – proces nie należy do tych czaso- i pracochłonny. Wystarczy mieć zdolności manualne i można rozpoczynać tworzenie!

  • Niski kosz – nie wymaga ona w początkowej fazie specjalistycznego i drogiego sprzętu, tak naprawdę niezbędne urządzenia można nabyć za niecałe 5000 złotych

  • Stosunkowo krótki czas wykonania pojedynczego nadruku

  • Trwałość – nadruk jest bardzo odporny i nawet po wielokrotnym praniu nie blaknie. Nie groźne są mu też wysoka temperatura, mróz, śnieg, czy deszcz.

  • Tkaniny po nadruku sublimacyjnym pozostają lekkie i przepuszczają powietrze

  • Bezwonność i ekologiczność

Reasumując, zastosowanie sublimacji to świetne rozwiązanie nie tylko podczas produkcji ubrań. Jest to metoda prosta, szybka, a ponadto stosunkowo tania. Jednak, aby przedmioty z nadrukami prezentowały się idealnie, warto ich wykonanie zlecić profesjonalnej firmie takiej jak firma Margot z Poznania. Zyskamy wtedy pewność, że w czasie produkcji wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, a efekt spełni nasze oczekiwania.

Opracowanie:
Poznań, Barwicka 9
tel. 61 868 25 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz