Artykuł sponsorowany

Etapy tworzenia przyłącza wodno-kanalizacyjnego dla domu z przedsiębiorstwem usługowo-wytwórczym z Woli Uhurskiej

Etapy tworzenia przyłącza wodno-kanalizacyjnego dla domu z przedsiębiorstwem usługowo-wytwórczym z Woli Uhurskiej

Budowa domu wiąże się także z koniecznością współpracy z pracowniami instalatorskimi, które w ramach swoich usług świadczą także usługi robót ziemnych. Istotne jest bowiem przygotowanie wydajnego przyłącza wodno-kanalizacyjnego, które powinno się stworzyć przed oddaniem obiektu do stanu deweloperskiego. Na czym polega przygotowywanie tej sieci sanitarnej na działce? Poznaj najważniejsze etapy prac oraz ofertę przedsiębiorstwa usługowo-wytwórczego z Woli Uhurskiej.

Wycena i umowa wykonawcza

Stworzenie przyłącza wodno-kanalizacyjnego wymaga złożenia stosowanego wniosku do urzędu oraz do odpowiedniego zakładu. To z nim muszą być prowadzone rozmowy odnośnie do kwestii finansowych oraz technicznych tworzonej sieci i jej podłączenia do wodociągu miejskiego. Etap ten najlepiej przechodzić z wyspecjalizowaną firmą, która przygotuje wycenę oraz stosowną umowę wykonawczą. Na koszt wykonania przyłącza wodno-kanalizacyjnego wpływają zaś takie czynnik jak odległość nieruchomości od sieci wodociągowej, ukształtowanie działki, stopień zagospodarowania terenów poza działką (drogi i chodniki), czy stosowane technologie wykonawcze – mowa o wykorzystanych materiałach budowlanych i instalatorskich. Wiele firm gwarantuje przy tym liczne rabaty i możliwość częściowego rozłożenia kosztów na raty.

Projekt przyłącza i jego budowa

Kolejnymi etapami po wycenie, są działania projektowe i wykonawcze. Firmy instalatorskie współpracują w tym zakresie z architektami, geodetami i geotechnikami, tworząc złożone opracowanie techniczne a czasem nawet wizualizacje. Sam projekt składa się zawsze z części opisowej, technicznej, rysunkowej oraz obliczeniowej, a wszystkie jego założenia muszą być przełożone do rzeczywistości z precyzją co do jednego milimetra. Firma wykonująca przyłącza wodno-kanalizacyjne musi również przestrzegać wielu przepisów prawnych. Dobrze, aby świadczyła także usługi robót ziemnych. To od nich rozpoczyna się budowę przyłącza na działce. Najczęściej stosowane są minikoparki, a czasem większe maszyny budowlane. To przy ich pomocy układane są również ciężkie rury i osprzęt, który po zespoleniu i inwentaryzacji będzie zakopany.

Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwo usługowo-wytwórcze zajmuje się tymi pracami na terenie Chełma, ale również okolicznych miejscowości, takich jak Bytyń, Majdan Stuleński, Kosyń, Macoszyn Duży, Stulno, Siedliszcze, Uhrusk, Wola Uhruska oraz Zbereże. Firma istnieje na rynku już od ponad dwudziestu pięciu lat i oferuje swoim klientom nie tylko kompleksową pomoc przy tworzeniu przyłączy wodno-kanalizacyjnych, ale również w sytuacji, w której zachodzi potrzeba naprawy sieci, odprowadzenia ścieków, a także dostarczenia wody pitnej.

Specjaliści mają do dyspozycji odpowiednie maszyny, które przyspieszają przebieg prac. Na koniec warto wspomnieć, że etapami kończącymi tworzenie przyłącza są prace instalatorskie w budynku, inwentaryzacja powykonawcza geodezyjna, a także montaż wodomierzy. Ważne jest także odtworzenie nawierzchni tak, aby wyglądała tak jak sprzed stanu budowy. Naprawiane są naruszone chodniki, elementy ulic, a także odnawiane są tereny zielone. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz