Artykuł sponsorowany

Etapy powstawania odzieży

Etapy powstawania odzieży

Zazwyczaj nie zastanawiamy się na tym, skąd pochodzi i jak powstała odzież, którą kupujemy w sklepie. Inaczej jest w sytuacji, gdy kolekcje z sieciówek nie zaspokajają naszych potrzeb tak po względem jakości materiałów, jak i sposobu wykończenia czy jakości produktu. Alternatywą dla nich są oferty niszowych producentów odzieży. Zobacz, jak powstają ubrania w profesjonalnych krojowniach.

Zalewanie polskiego rynku odzieżą z dalekiego wschodu cieszyło się popularnością tylko przez krótki czas. Po chwilowym szaleństwie na punkcie tanich ubrań „made in China” Polacy bardziej niż na cenie produktów zaczęli skupiać się na ich jakości. Okazuje się jednak, że ta oferowana przez sklepy sieciówkowe również nie zawsze spełnia nasze wymagania co do gatunku materiałów, krojów, kolorystyki czy wygody. Ciekawą opcją, zarówno dla osób prywatnych, jak również właścicieli prywatnych butików jest nawiązanie współpracy z profesjonalną szwalnią lub krojownią, taką jak Bfield, gdzie można liczyć na wyższy standard ubrań.

Etapy powstawania odzieży

Współpraca z firmą, która zajmuje się produkcją odzieży, umożliwia zrealizowanie ciekawych projektów. Wiele osób ma własne, od lat ulubione fasony, w których czuje się i wygląda doskonale. Nie warto zatem na siłę przekonywać się do kolejnych trendów, w większości akceptowalnych jedynie przez nastolatki.

Produkcja odzieży zawsze zaczyna się od omówienia oczekiwań klienta. Niektórzy dostarczają do krojowni własne projekty. Inni korzystają z gotowych szablonów. Po otrzymaniu wykroju:

  • projektanci przenoszą wizję na papier lub do programu komputerowego,
  • krawcowe odszywają prototyp,
  • prototyp poddawany jest seriom przymiarek i kontroli jakości,
  • zaakceptowany projekt jest przesyłany do produkcji.

Szycie odzieży w Polsce 

W polskich krojowniach odzież powstaje często na indywidualne zamówienie, a każdy etap realizowany jest z dbałością o detale. Na realizację takich zleceń mogą sobie pozwolić zwłaszcza ci producenci, którzy zatrudniają zgrany zespół. Kontrola procesów w grupie np. 50 osób jest znacznie bardziej wnikliwa i precyzyjna niż na ogromnych halach z produkcją masową. W tych drugich praca rąk ludzkich bardzo często zastępowania jest maszynami
i procesami zautomatyzowanymi.
To znacznie przyspiesza prace, ale ich efekty mogą pozostawiać wiele do życzenia w kwestii jakości.

Wspieranie rodzimych biznesów i instynktowne poszukiwanie produktów, które pochodzą ze znanego, zaufanego źródła znacznie zwiększa zapotrzebowanie na polską odzież. Łódzkie pracownie i manufaktury są znane nie tylko lokalnie, ale też zagranicą ze szczególnej precyzji, jakości, terminowości oraz trwałości. Dlatego warto się przyjrzeć ich ofercie dokładniej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz