Materiał Partnera

Energooszczędne kotły kondensacyjne c.o. – jakie powinny mieć funkcje?

Energooszczędne kotły kondensacyjne c.o. – jakie powinny mieć funkcje?

Wzrost kosztów za energię powoduje, że coraz więcej klientów indywidualnych i biznesowych zgłasza się do profesjonalnych firm z branży hydraulicznej, w celu wybrania energooszczędnych kotłów kondensacyjnych centralnego ogrzewania. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia, które posiadają nowoczesne moduły zapewniające wysoki poziom eksploatacji przy niskim zużyciu mediów i paliwa.

Nowoczesne kotły kondensacyjne c.o.

Nowoczesne kotły kondensacyjne wyróżniają się wieloma funkcjami, nowoczesnymi panelami sterowniczymi, a także niewielką obudową. Ich sprzedażą zajmują się jednak tylko wyspecjalizowani dystrybutorzy, którzy współpracują z najlepszymi światowymi producentami. Jednym z takich podmiotów jest firma Jan-Ser s.c., która w swojej ofercie przewiduje innowacyjne kotły konwencjonalne (opalane eko-groszkiem, pelletem, drewnem, węglem czy gazem), jak i kotły kondensacyjne c.o. dystrybutor ten zapewnia również grzejniki, ceramikę sanitarną, a także rury oraz złączki.

Zastosowanie dwóch wymienników ciepła

Nowoczesne kotły kondensacyjne c.o., a także c.w.u. wykorzystują technologię podwójnych wymienników ciepła. Dzięki temu zużycie paliwa – gazu – jest znacznie mniejsze, a kondensacja przeprowadzana jest znacznie bardziej wydajnie. Pozwala to na szybsze ogrzewanie nawet dużych przestrzeni, co wykorzystują nie tylko klienci indywidualni, ale również właściciele biur korporacyjnych. Warto jednak wybierać kotły, których wymienniki cieplne są budowane ze stali nierdzewnej, bądź ze stopu aluminium, magnezu i srebra. Dzięki temu urządzenie będzie wyróżniało się wysoką jakością i długą żywotnością.

Regulacja – automatyka pogodowa

Nowoczesne kotły kondensacyjne centralnego ogrzewania przystosowane są do działa w ramach tak zwanej automatyki pogodowej. Specjalnie czujniki zewnętrzne, a także zintegrowane z kotłem sterowniki, pozwalają na w pełni zautomatyzowaną regulację temperatury. Pozwala to na osiąganie wysokich wyników oszczędności, a także zapewniania w pomieszczeniach odpowiedniego poziomu ciepła. Nie wpływa to tylko na kieszeń użytkownika, ale również na jego zdrowe. Idealnie dobrana temperatura w domu pod warunki pogodowe na zewnątrz, zapewnia odpowiedni do codziennego funkcjonowania mikroklimat. System automatyki pogodowej kotłów kondensacyjnych c.o. powinien być wykorzystywany w szczególności przez właścicieli budynków ze wdrożoną instalacją wentylacji mechanicznej – rekuperacją.

Kompatybilność z systemem solarnym

Coraz więcej domów jednorodzinnych i wielorodzinnych korzysta z technologii fotowoltaicznej. To właśnie systemy solarne pozwalają na osiąganie wysokich wyników energooszczędnościowych również dla instalacji ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Warto zatem inwestować właśnie w kotły kondensacyjne c.o, które wyposażone są w solarną grupę pompową, naczynie zbiorcze, a także solarny moduł regulacji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz