Artykuł sponsorowany

Elementy wyposażenia szwalni

Elementy wyposażenia szwalni

Zakładając szwalnię, powinniśmy zadać sobie kilka pytań, dzięki, którym łatwiej będzie nam podjąć decyzję, co do wyposażenia naszego zakładu. Po pierwsze – czy chcemy założyć szwalnię, czy np. małe atelier, oferujące usługi lokalnej społeczności? Po drugie - czy będziemy szyli swoją produkcję, czy też będziemy zajmować się przeszyciami? Po trzecie – jaki rodzaj produkcji chcemy szyć? Czy mają to być np. produkty z dzianiny, czy z tkaniny, a może bielizna? Po czwarte – czy sami będziemy przygotowywać wykroje i prasować produkty końcowe?

Podstawowe elementy wyposażenia szwalni – maszyny i akcesoria

Kiedy poznamy już odpowiedzi na nasze pytania, możemy zacząć wyposażać szwalnię.  Niezbędnym elementem szwalni są maszyny szwalnicze. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta maszyn przemysłowych podstawowych (np. stębnówki, owerloki, renderki, guzikarki, dziurkarki, podszywarki ) oraz specjalistycznych (np. automaty do szycia kieszeni, maszyny z dużymi polami szycia itp.). W mniejszych punktach usługowych świetnie sprawdzają się również tzw. maszyny wieloczynnościowe, które mają szerokie zastawanie (od szycia ozdobnego, obrębiania, czy wykonywania dziurek).

Jeżeli zdecydujemy się na własną krojownię, będziemy musieli ustalić, jak duża być powinna. Podstawowa krojownia wyposażona jest w stół krojczy oraz noże do cięcia (noże ręczne, noże taśmowe) oraz lagowarki. W przypadku większych krojowni często stosowane są  automatyczne rozwiązania (automatyczne lagowarki, odkrawacze, systemy do tworzenia szablonów).

Dodatkowym wyposażeniem szwalni, ale jakże istotnym, jest sprzęt prasowalniczy. Stosuje się go zarówno w procesie produkcyjnym (do podklejania flizeliny, tworzenia plis itp.) oraz na końcowym etapie produkcji. Do podstawowych urządzeń prasowalniczych zaliczamy stoły prasowalnicze, wytwornice pary, żelazka, klejarki taśmowe.

Warto zadbać również o miejsce w naszej pracowni, gdzie będziemy mogli wykończyć, sprawdzić oraz zapakować produkt zanim dostarczymy go do naszych klientów.  Przydatny w takim miejscu jest stół oraz wieszak, gdzie możemy odwiesić przygotowaną produkcję.

Dodatkowe elementy wyposażenia szwalni

Często zapominamy o dodatkowym wyposażeniu szwalni, które jest niezbędne i poprawia komfort i jakość pracy. Odpowiednie krzesła, właściwe oświetlenie, nożyczki, pomocniki, to tylko niektóre elementy, które przyczynią się do poprawy pracy.

Niezależnie od tego, czy zaczynamy przygodę z szyciem, czy doposażamy naszą pracownię, warto udać się do firmy zajmującej się wyposażaniem szwalni, aby specjaliści pomogli w doborze odpowiedniego sprzętu. W zależności od naszego budżetu doradzą odpowiednią markę oraz modele maszyn i urządzeń, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Kompleksową poradę dotyczącą sprzętu oraz wyposażenia szwalni otrzymają Państwo w firmie PHU Małgorzata Kuropatwa. Na stronie www.dlaszwalni.pl można zapoznać się z szeroką gamą akcesoriów i części. Z nami "uszyć szwalnię" to nic trudnego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz