Artykuł sponsorowany

Ekspert z PHU Water Service wyjaśnia, czym są antyskalanty i kiedy je stosować

Ekspert z PHU Water Service wyjaśnia, czym są antyskalanty i kiedy je stosować

Woda to podstawowy surowiec wykorzystywany we wszystkich branżach przemysłowych. Chłodzenie, ogrzewanie, zamiana na parę i wykorzystywanie do wytwarzania energii – niezależnie od zakresu zastosowania bardzo ważna jest jej czystość. Jeżeli do systemu przedostanie się woda niskiej jakości, istnieje ryzyko osadzania się kamienia i szybszej korozji metalowych części. Na szczęście, wykorzystując antyskalanty od PHU Water Service, można tego uniknąć.

PHU Water Service: czym jest odwrócona osmoza?

Technologia odwróconej osmozy to jedna efektywniejszych metod oczyszczania wody do zastosowań przemysłowych. Dzięki membranom osmotycznym możemy skutecznie zatrzymywać większość cząsteczek metali ciężkich, azotany, chlorki, siarczany, a także sód, potas czy wapń. Jak wskazuje technik z PHU Water Service, skuteczność tej techniki filtracji wynosi 100%, a zawartość soli w wodzie zbliża się do niemal do zera. Warto przy tym dodać, że w przypadku stacji osmotycznej stosowanej w zakładach produkcyjnych konieczne jest wstępne zmiękczanie wody w czasie wymiany jonowej.

Jak działają antyskalanty?

Antyskalant to środek chemiczny, który zapewnia membranom osmotycznym ochronę przed zapychającymi je osadami.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, wykorzystujemy antyskalanty na bazie fosforanów lub polimerów, które zapewniają całkowitą ochronę membran w czasie oczyszczania, wydłużając tym samym żywotność stacji filtrującej. Zastosowanie tych środków jest nie tylko efektywniejsze, ale i tańsze niż wymiana membran w instalacji osmozy przemysłowej, dlatego większość klientów sięga właśnie po to rozwiązanie

– mówi pracownik firmy PHU Water Service. Ustalenie odpowiedniej ilości antyskalantów odbywa się na podstawie analizy twardości wody. Środki są wprowadzane do wody przy pomocy specjalistycznej pompy dozującej. Umiejętne stosowanie technologii odwróconej membrany to najlepszy sposób na zwiększenie trwałości systemu filtracyjnego oraz całej wodnej instalacji.


Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz