Artykuł sponsorowany

Eko-stretch, czyli jak dbać o środowisko w pracy magazynowej

Eko-stretch, czyli jak dbać o środowisko w pracy magazynowej

Magazyn to, jak powszechnie wiadomo, miejsce, gdzie przechowywane są różnego rodzaju produkty i towary. Z kolei stamtąd trafiają do sklepów, firm oraz innych miejsc docelowych. Oczywiście wszelkie te produkty muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby nie uległy zniszczeniu podczas przenoszenia, magazynowania oraz transportu. Właśnie do tego niezbędna jest folia stretch. A jak jednocześnie zadbać o środowisko? Wybierając eko-stretch.

Czym jest eko-stretch?

Folia stretch jak sama nazwa wskazuje to folia rozciągliwa. Ta standardowa  wykonana jest z tworzywa sztucznego, które niestety stanowi zagrożenie dla środowiska. Dlatego coraz częściej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, profesjonalne firmy produkujące opakowania, jak chociażby Com-Max Alicja Komędera z Bielsko–Białej, tworzą ekologiczny wariant stretchu. Taka folia powstaje z materiałów pochodzących z recyklingu, dzięki czemu jest biodegradowalna, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Jest to szczególnie ważna kwestia dla firm, które działają proekologicznie, ale też zajmują się dystrybucją różnych towarów wymagających zabezpieczenia stretchem.

Eko-stretch a stretch klasyczny

Folia eko-stretch podobnie jak stretch standardowy charakteryzuje się termokurczliwością sprawiającą, że naciągnięty materiał pozwala luźno owinąć przedmioty, a dopiero później, pod wpływem temperatury, kurczy się. Jednak zdecydowaną przewagą wariantu ekologicznego jest to, że odznacza się znacznie większą wydajnością. Z kolei ta większa wydajność, w praktyce przekłada się na obniżenie kosztów pakowania nawet o 50%. Warto zaznaczyć, że zmniejszają się także wydatki na utylizację folii oraz transport i magazynowanie wszelkich produktów.

Folia eko-stretch – korzyści

Bezpieczna dla środowiska folia eko-stretch charakteryzuje się taką samą skutecznością, jak stretch zwykły. Przede wszystkim dzięki dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz wodoodporności zyskujemy pewność, że towar będzie skutecznie zabezpieczony oraz zachowa stabilność zarówno podczas transportu na paletach, jak i w czasie magazynowania. Tutaj kluczowa jest tzw. pamięć folii, czyli powrót materiału do pierwotnego kształtu, po jego naciągnięciu. Natomiast duża wydajność to tym samym mniejsza waga rolki, a więc znacznie łatwiejsze zastosowanie, które nie wymaga dużo wysiłku fizycznego. Ważną zaletą jest również przezroczysta faktura pozwalająca bez problemu sprawdzić zawartość danej palety. Co więcej, folię można wykorzystać w maszynach bez wstępnego rozciągu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz