Materiał Partnera

Dźwigi – usługi i wypożyczanie

Dźwigi – usługi i wypożyczanie

Jeśli ktoś lubi oglądanie różnego rodzaju katastrof, to w internecie znajdzie sporo filmików. Telewizja też pokazuje tego rodzaju dokumentalne „straszaki”. Czy widzieliście wypadki z udziałem dźwigów i żurawi? Tony metalu walące się na budynki, pojazdy, ludzi. Praca z tymi kolosami jest niezwykle niebezpieczna i odpowiedzialna. Ładunek do podniesienia cięższy od dźwigu, źle zakotwiczone „nogi” żurawia, czy zmęczenie materiału może doprowadzić do tragedii. Dlatego tak ważne jest, by pracownicy obsługi tych kolosów, mieli doświadczenie i wiedzę niezbędną do prawidłowego wykonania usługi.

Transformersy do usług

Jak z filmu science fiction, olbrzymie ramiona dźwigów wyciągają się, by pomóc przenosić ogromne ładunki, sięgać najwyższych budynków, czy wznosząc w chmury ludzi bez lęku wysokości. Składające się i rozkładające, idealnie precyzyjne i budzące podziw kolosy, tak mało znane ludziom a tak potrzebne. Można je wynająć, choć to brzmi nieprawdopodobnie dla zwykłego zjadacza chleba. Tak, można zadzwonić i umówić termin, wybrać rodzaj maszyny i w ustalonym czasie ten „potwór” stanie pod wskazanym adresem, wykonując czasem najdziwniejsze zadania. Z żurawiem może być trochę trudniej, gdyż wymaga zmontowania gigantycznych części na miejscu, po uprzednim przygotowaniu podłoża na suwnice. Ale można, nie potrzeba żadnej straży pożarnej, zezwoleń od władz, to są prywatne przedsiębiorstwa usługowe, wykonujące zlecenia dla ludzi.

Widząc wznoszone się budynki, wyciągane z rowów tiry, czy naprawiane słupy wysokiego napięcia, nie zastanawiamy się, skąd wzięły się podnośniki koszowe, żurawie czy ogromne dźwigi. Nie są to maszyny należące do służb państwowych, jednostki do zadań specjalnych, ani wolno żyjące Transformersy, ratujące ludzi w kłopocie. Wynajmujecie, płacicie za usługę dźwigową i dumnie patrzycie tak kolos wznosi się nad głowami ciekawskich sąsiadów.

Rodzaje usług

Nie zawsze potrzebny jest dźwig do pracy na wysokości, transporcie na piętro fortepianu, czy montażu ogromnego komina. Można urządzić sobie atrakcję dla odważnych i zorganizować skoki na bungee. Bungee Jumping to popularna zabawa dla osób lubiących wzrost adrenaliny, ale wymagający dodatkowo firmy z odpowiednimi osprzętem, linami, uprzężami.

Jeśli zaś trzeba zbudować budynek wyższy od Pałacu Kultury to bardziej się sprawdzi żuraw budowlany, może niezbyt nowoczesny, ale wciąż niezawodny i niezastąpiony.

Ponieważ zmienia się klimat i zdarzają się coraz częściej wichury łamiące drzewa i zrywające linie wysokiego napięcia, podnośnik koszowy, zarobi na swoje utrzymanie, podobnie jak futurystyczne maszyny do usuwania ciężkich gabarytów z dróg, rowów, mostów, czy innych trudno dostępnych miejsc.

Opracowanie:
Żórawina, Leszczynowa 1
tel. 608 056 408
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz