Artykuł sponsorowany

Dobrze wykonane prace remontowe. Podstawowe zasady

Dobrze wykonane prace remontowe. Podstawowe zasady

Konieczność przeprowadzenia remontu potrafi spędzać sen z powiek. Renowacja starego mieszkania lub doprowadzenie nowego domu do stanu „pod klucz” wymaga też poświęcenia dużych nakładów czasu i gotówki. Nie da się niestety uniknąć niektórych nieprzyjemności związanych z pracami remontowymi, ale można zaplanować je w mądry sposób, tak by następny remont został maksymalnie odwleczony w czasie.

Po pierwsze - ekipa

Odpowiednia i doświadczona ekipa budowlana będzie mogła udzielić więcej ważnych informacji na temat przebiegu remontu i pomoże w przygotowywaniu jego planu. Nawet jeśli właściciel mieszkania potrafi wykonać wiele czynności samodzielnie, nie będzie w stanie wykonać prac większego kalibru we własnym zakresie.

Nie warto również sugerować się ceną i brać „fachowców” z najniższej półki, bo istnieje ryzyko otrzymania rozpadającej się prowizorki. Wybór zgranej ekipy remontowej jest gwarancją dobrze przeprowadzonych prac, których nie trzeba będzie poprawiać lub wykonywać ponownie za kilka miesięcy.

Po drugie - plan

Plan przeprowadzania prac remontowych jest kluczowy do sprawnego i szybkiego zakończenia całego procesu. Losowe wybieranie kolejności przeprowadzanych prac prędzej czy później poskutkuje koniecznością demontażu lub uszkodzenia już wykończonych elementów mieszkania.

Poza tym remont znacznie się przedłuży, jeśli jeden etap będzie uniemożliwiać wykonywanie kolejnych.

Właściciel firmy remontowej PHUP texon potwierdza, że aby prace przebiegły w jak najbardziej optymalny sposób, należy trzymać się z góry ustalonego planu prac remontowych:
  • Należy mieć wszelkie niezbędne pozwolenia na przeprowadzane zmiany, a zwłaszcza te, które ingerują w konstrukcję budynku,
  • Najpierw trzeba zająć się ścianami - ich ewentualnym wyburzeniem i postawieniem od nowa. Jest to też moment na przeprojektowanie i przeniesienie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i ogrzewania,
  • Gładzenie i wyrównywanie ścian, podłóg i sufitu (ewentualna renowacja istniejących już elementów mieszkania, na przykład parkietu),
  • Wykańczanie poszczególnych pomieszczeń zaczyna się od tych najbardziej czasochłonnych, czyli kuchni i łazienki,
  • Montuje się drzwi i rozpoczyna się finalizowanie remontu mieszkania do stanu „pod klucz”

Po trzecie - materiały

Oszczędność na materiałach użytych w trakcie przeprowadzania remontu może paradoksalnie spowodować wzrost kosztów po jego zakończeniu. Tańsze gładzie, farby czy panele mogą w dość krótkim czasie przywrócić wygląd mieszkania do stanu sprzed remontu i zmusić właściciela do wykonania niektórych prac ponownie.

Tak jak w przypadku wybierania dobrej ekipy remontowej, warto jest zrobić przegląd opinii na temat materiałów, które będą użyte w trakcie prac.

Problem ten nie dotyczy jednak właścicieli mieszkań, którzy wybrali naprawdę sprawdzoną i zaufaną ekipę, bo może mieć pewność, że pracuje ona na odpowiednich materiałach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz