Materiał Partnera

Dobry rower to początek udanej podróży

Dobry rower to początek udanej podróży

Chyba każdy z nas lubi wycieczki rowerowe. Jazda na rowerze to jedna z tych aktywności fizycznych, która sprawia nam wiele radości, mimo że często po takiej przejażdżce czujemy zmęczenie. Wiadomo, że przed taką wycieczką należy wyposażyć się w rower. Jeśli nie posiadamy roweru, musimy się w niego zaopatrzyć. Natomiast, gdy mamy rower ale nie jest on w dobrym stanie technicznym, warto zwrócić się do serwisu rowerowego.

Wybór roweru jest ważną kwestią

Wybierając się na wycieczkę rowerową musimy posiadać do tego sprzęt. Jeśli zamierzamy kupić sobie nowy rower, lepiej zapoznać się wcześniej z tym, jakie rowery dostępne są na rynku. Jest to dość ważne, ponieważ każdy rodzaj roweru przeznaczony jest do innego użytkowania. Wśród popularnych rodzajów rowerów wyróżnić możemy:

  • rower miejski – powszechnie nazywane są „holendrami”, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do jazdy po mieście, dobrej drodze lub ścieżce rowerowej, jazda takim rowerem jest bezpieczna i przyjemna, a sam rower jest lekki, ten rodzaj roweru przeznaczony jest na krótkie trasy (np. dojazd do pracy) lub przejażdżki rekreacyjne,
  • rower szosowy – ten rodzaj roweru znany jest powszechnie jako „kolarzówka”, przeznaczone są do jazdy po asfalcie, ich duże koła (28 cali) wraz z odpowiednią konfiguracją napędu pozwala osiągnięcie dużych prędkości, jednak trzeba na nie uważać, ponieważ są delikatne,
  • rower górski – inna popularna nazwa to „góral”, taki rower przeznaczony jest przede wszystkim do jazdy po trudnym terenie, jednak dobrze sprawują się również na dobrej nawierzchni (np. asfalcie), charakteryzuje się dobrymi kołami i hamulcami, rower górski sprawdzi się zatem w każdych warunkach,
  • rower trekkingowy – taki rower jest tak jakby połączeniem roweru szosowego i górskiego, napęd i hamulce zbliżone są do „górali”, jednak jadąc nim jesteśmy bardziej wyprostowani, jeśli ktoś potrzebuje roweru w celach turystycznych, to warto zastanowić się nad kupnem takiego sprzętu.

Jak dowiedzieliśmy się od eksperta z tej branży z firmy KK Sport, dobór roweru jest ważny, abyśmy komfortowo czuli się podczas jazdy. Dlatego po zapoznaniu się z ofertą na rynku, później można odwiedzić sklep rowerowy i dokonać zakupu interesującego nas jednośladu.

Czasem wystarczy naprawa roweru

Zanim zdecydujemy się na kupno nowego roweru, warto zobaczyć w jakim stanie jest nasz dotychczasowy sprzęt. Być może jego stan nie jest taki zły jak myślimy. Dlatego korzystniejsza może okazać się naprawa starego roweru niż kupno nowego. Z pewnością każdy kto ma rower stara się sam usuwać drobne usterki. Problem następuje w przypadku, gdy rower wymaga większej naprawy. Wówczas lepiej skorzystać jest z usług serwisu rowerowego, w którym są one naprawiane. Dobrze wyposażony serwis rowerowy poradzi sobie z każdą usterką, np. z problemami z hamulcami lub przerzutkami. Jeśli będzie taka konieczność dokonają wymiany niektórych części, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Zatem z naprawionym lub też dobrze wybranym nowym rowerem możemy bezpiecznie udać się na wycieczki rowerowe.

Opracowanie:
Lębork, Zwycięstwa 24
tel. 59 862 84 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz