Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o sprężarkach? GCS Krzysztof Guzy

Co warto wiedzieć o sprężarkach? GCS Krzysztof Guzy

Sprężarki wykorzystywane są do uzyskiwania wysokiego ciśnienia gazu lub do wymuszania jego przepływu. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu – jako podstawowy element sprężarkowni lub w wersji przenośnej, jako agregat sprężarkowy. Wykorzystywane są między innymi do transportu gazów, w procesach chłodniczych, w urządzeniach klimatyzujących i wentylacyjnych, w sprzęcie z wymuszoną cyrkulacją, w napędzie urządzeń pneumatycznych czy w procesie doładowania silników spalinowych. Produkcją i sprzedażą części do sprężarek tłokowych zajmuje się firma GCS z Warszawy.

Charakterystyka sprężarki

Prace sprężarki określają liczne parametry, wśród nich ciśnienie i temperatura tłoczenia na wylocie oraz ciśnienie i temperatura ssania u wlotu sprężarki. Znaczenie ma też strumień masy i objętość, który warunkuje wydajność urządzenia. Przyrost ciśnienia natomiast pozwala wskazać stosunek ciśnień bezwzględnych w przekroju wylotowym i wlotowym. W dużym stopniu wydajność sprężarki zależy ponadto od właściwego projektu sprężarkowni.

Sprężarka ma ograniczone możliwości zastosowania. Innego rodzaju będziemy potrzebować, mając do czynienia z dużym przyrostem ciśnienia i mniejszą wydajnością – tu sprawdzą się sprężarki tłokowe. W produkcji i sprzedaży części to tych właśnie sprężarek specjalizuje się firma GCS Krzysztof Guzy. Natomiast w przypadku małego przyrostu i większej wydajności – najlepiej radzą z tym sobie sprężarki wirowe.

Co najczęściej psuje się w sprężarkach?

Do najczęstszych usterek w sprężarkach tłokowych zalicza się między innymi: niewystarczającą lub zbyt dużą ilość oleju, lub jego nieprawidłową jakość. Wszystkie kłopoty związane właśnie z zaburzeniami przepływu oleju doprowadzają nie tylko do przegrzania się sprzętu, ale także zacierania się poszczególnych elementów. Oczywiście także w wyniku użytkowania sprężarki dochodzi do zużycia się różnych komponentów, które po prostu należy wymienić. Najwyższej jakości części do sprężarek tłokowych oferuje GCS Krzysztof Guzy. Oferta firmy zawiera m.in. takie produkty jak: pierścienie tłokowe, prowadzące i dławicowe, dławice, pierścienie zgarniające olej, tłoki i tłoczyska oraz wiele więcej.

Pierścienie zgarniające olej i dławice

Pierścień zgarniający olej służy do zgarniania oleju ze ścianki cylindra podczas ruchu tłoka i jest umieszczony najniżej. Te produkowane przez godną polecenia firmę GCS są wykonane z żeliwa i brązu. Dzięki unikalnej konstrukcji zapewniają niezwykle skuteczne podtrzymywanie smarów w zamierzonym obszarze. Natomiast dławice zostały zaprojektowane w sposób uwzględniający przepisy związane z ochroną środowiska. Podobnie jak pierścienie zgarniające olej, dławice również produkowane są z żeliwa, a także brązu stali stopowej lub stali nierdzewnej. To najwyższej klasy produkty, które można regenerować i wydłużać ich żywotność.

Serwis sprężarek

Przedsiębiorstwo GCS Krzysztof Guzy prowadzi również serwis sprężarek. Jejo specjalnością jest szczególnie przerabianie sprężarek smarowych na pracę bezsmarową. W tej kwestii ta warszawska firma nie ma sobie równych. Jakże mogłoby być inaczej. Przecież GCS zatrudnia samych wykwalifikowanych pracowników, którzy mają rozległą wiedzę na temat tych urządzeń, jak również poszczególnych części. Dlatego mogą zagwarantować wysoki poziom świadczonych usług.

Opracowanie:
Warszawa, Korkowa 167 lok. 211
tel. 22 810 25 42
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz