Materiał Partnera

Do czego służą taśmy samoprzylepne?

Do czego służą taśmy samoprzylepne?

Na rynku istnieje wiele rodzajów taśm, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Taśma najczęściej służy do pakowania przesyłek, zaklejania kartonów podczas przeprowadzek, używana jest w pracy biurowej czy jako zabezpieczenie kontaktów i podłóg podczas malowania ścian. A co w przypadku taśm samoprzylepnych? Do czego służą i kiedy mogą nam się przydać?

Taśmy samoprzylepne dwustronne

Taśmy dwustronne klejące pozwalają w solidny sposób połączyć dwa elementy. Najczęściej używane są taśmy akrylowe, taśmy piankowe, cienkie, błony klejowe czy samoprzylepne rzepy. Taśmy samoprzylepne akrylowe służą do łączenia materiałów takich jak plastik, szkło, drewno lub metal, cechują się wysoką wytrzymałością i przyczepnością, odporne są na niekorzystne warunki pogodowe, wysoką temperaturę oraz chemikalia. Z wykorzystaniem taśm piankowych możemy zamontować, np. lustra lub tabliczki informacyjne. Są bardzo dobre do łączenia nieregularnych powierzchni. Można je docinać i wykrawać z nich określony kształt. Samoprzylepne taśmy cienkie mają wysoką przezroczystość, stąd idealne będą do klejenia szkła, metalu i tworzyw sztucznych. Mają zastosowanie w drukarniach i wydawnictwach, przy laminowaniu tworzyw piankowych oraz klejeniu opakowań ozdobnych. Błony klejowe pozwalają skleić, m.in. drewno, metal, tekturę czy papier. Połączenie jest estetyczne, a przy użyciu aplikatora możemy to zrobić szybciej i wygodniej. Rzepy samoprzylepne pozwalają na mocne i niewidoczne połączenia. Montaż, jak i demontaż elementów jest bardzo prosty. Można je stosować zamiennie z zatrzaskami albo śrubami.

Taśmy samoprzylepne jednostronne

Do taśm jednostronnych nalezą taśmy winylowe, które dobrze zabezpieczają powierzchnię. Mają zastosowanie głównie w motoryzacji, budownictwie i zakładach przemysłowych. Mogą być używane przy znakowaniu ciągów komunikacyjnych, a nawet do prac malarskich – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy TAŚMA z Krakowa, która oferuje najwyższej klasy taśmy i kleje 3M oraz taśmy z nadrukiem firmowym.

Taśma maskująca jest odporna na bardzo wysokie temperatury, cechuje się dużą przyczepnością i również zabezpiecza prace malarskie. Taśmy aluminiowe są odporne termicznie i chemicznie, mają zastosowanie w lotnictwie, transporcie, budownictwie, AGD czy motoryzacji. Taśmy antypoślizgowe  stosuje się do kamienia, betonu, plastiku, metalu oraz do mokrych powierzchni. Natomiast taśmy pakowe umożliwiają zaklejanie kartonów a ich wytrzymałość na rozciąganie jest siedmiokrotnie wyższa niż w przypadku taśmy poliestrowej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz