Materiał Partnera

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Zdolność biegłego posługiwania się językiem jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności. Chociażby dobra znajomość języka angielskiego- który jest uznawany za język międzynarodowy- otwiera przed nami wiele możliwości. Czasami zajęcia językowe w szkole to za mało. Po zakończeniu edukacji, mało kto z nas decyduje się odświeżyć swoją wiedzę na udając się na kurs. Tymczasem z roku na rok, umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym maleje. Dlaczego warto zapisać się do szkoły językowej?

Praca nad własnym charakterem

Nauka języka obcego rozwija. I nie chodzi tylko o zdobywanie nowych umiejętności, ale też hartowanie charakteru. Żeby opanować obce słownictwo i gramatykę na satysfakcjonującym poziomie, musimy wykazać się zaangażowaniem, motywacją, cierpliwością i sumiennością. Te cechy przydadzą nam się nie tylko w życiu osobistym, ale też zawodowym.  Nauka języka obcego stymuluje też mózg do wytężonej pracy. Dzięki temu działa on sprawniej, a nasza pamięć jest w stanie pomieścić dużo więcej informacji, niż przed tego typu „treningiem”.

Szansa na lepszą pracę lub podwyżkę

Biegła znajomość konkretnego języka jest na wagę złota. Doceniają to zwłaszcza pracodawcy. Zdobycie kwalifikacji tego typu ma duży wpływ na nasze całe życie zawodowe. Umożliwia znalezienie lepszej posady, awans czy nawet pracę poza granicami kraju. Jak przekonuje specjalista z Centrum Kształcenia Językowego „Universa”- najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie. Pieniądze, które przeznaczymy na wybrany kurs językowy, bardzo szybko zaczną procentować w przyszłości w postaci podwyżki czy też bardziej satysfakcjonującej pensji. Ponadto znajomość języka obcego znacznie ułatwia studiowanie poza granicami kraju. A ucząc się na prestiżowych uczelniach, które mogą pochwalić się wieloma sukcesami, znacznie zwiększa naszą szansę na zatrudnienie w wymarzonej branży.

Podróżowanie bez obaw

Mimo że mamy w sobie ogromną chęć poznawania świata, bardzo często na drodze stoi nam bariera językowa. Szukamy tysiące wymówek, by nie jechać w wymarzone miejsce, z obawy przed niezrozumieniem tamtejszych mieszkańców. Kolejny rok , wybieramy wakacje nad Bałtykiem, bo tak jest bezpieczniej i bardziej komfortowo. Dzięki znajomości choć jednego języka obcego, poczujemy się znacznie bardziej pewnie i swobodnie. Podróże staną się dla nas przyjemnością i znacznie chętniej będziemy odkrywać kolejne kraje bez pomocy biur turystycznych czy przewodnika. Ponadto, poznając jeden język obcy, rozbudzamy w sobie chęć do nauki następnych. Łatwiej zawieramy znajomości z obcokrajowcami, które często przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie. Umiejętność porozumiewania się w zagranicznym języku daje dużą wolność i niezależność.

Opracowanie:
Gdynia, Antoniego Abrahama 18 lok. 12/12A
tel. 516 933 303
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz