Materiał Partnera

Dlaczego warto posłać dziecko do niepublicznej szkoły?

Dlaczego warto posłać dziecko do niepublicznej szkoły?

Każdy rodzic w pewnym momencie życia swojego dziecka boryka się z wątpliwościami odnośnie jego edukacji. Wybór odpowiedniej szkoły ma przede wszystkim spory wpływ na ukształtowanie charakteru, nabytą wiedzę i podejmowane w przyszłości decyzje. Warto zdecydować się na szkołę niepubliczną, w której realizowany program daje gwarancję harmonijnego rozwoju dziecka na każdej płaszczyźnie.

Doskonale przygotowana placówka

W początkowym etapie edukacji dziecko powinno mieć dostęp do wszelkich niezbędnych pomocy, które umożliwią mu harmonijny rozwój na najwyższym poziomie. W tym celu niezbędne jest odpowiednie wyposażenie sal – nowoczesne urządzenia multimedialne pozwalają na prezentowanie określonych treści przez pedagogów oraz łatwiejsze ich przyswajanie przez uczniów. Najmłodsi uczęszczający do renomowanej niepublicznej szkoły podstawowej mogą dzięki temu korzystać m.in. z pracowni komputerowej z dostępem do Internetu. Bezpieczne doświadczenia chemiczne zachęcające do poznawania poszczególnych reakcji realizowane są również w specjalnie przystosowanych do tego celu pracowniach. Fundacja szkolna Dona to organizacja non-profit, która zajmuje się zarządzaniem szkołą podstawową i gimnazjum – niepubliczna placówka zapewnia uczniom edukację na najwyższym poziomie również za pomocą zabawy. Konkursy plastyczne i sportowe pozwalają nie tylko rozwinąć konkretne umiejętności dzieci, ale też uczą ich zdrowej i przyjacielskiej rywalizacji. Każdy z uczniów traktowany jest indywidualnie, co pozwala pedagogom dopasować zajęcia adekwatnego do jego pasji i umiejętności.

Rozwój na każdej płaszczyźnie

W szkole niepublicznej spory nacisk kładziony jest na kompletny rozwój dziecka pod każdym względem. Dzięki nowatorskim metodom nauczania uczniowie renomowanych szkół niepublicznych rozwijają się przede wszystkim intelektualnie dzięki właściwie prowadzonym zajęciom przez wykwalifikowanych pedagogów ze sporym doświadczeniem. Dbają oni również o odpowiednią ilość aktywności fizycznych, które mogą być realizowane także na zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez tego typu placówki. Innowacyjne metody nauczania kształtują właściwe postawy oraz służą rozwijaniu samodzielnego myślenia u dzieci, co jest niezwykle istotne i rzutuje na ich dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie. W renomowanych szkołach niepublicznych spory nacisk kładzie się także na naukę języków obcych, w tym języka angielskiego, który obecnie staje się wymogiem w wielu zawodach. Rozpoczęcie jego nauki na tak wczesnym etapie, jakim jest szkoła podstawowa, daje dziecku możliwość doskonałego opanowania i płynnego posługiwania się nim. Warto więc posłać dziecko do niepublicznej szkoły – to gwarancja doskonałego, harmonijnego rozwoju pociechy na każdej płaszczyźnie.

Opracowanie:
Kraków, Stroma 5
tel. 12 656 02 74
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz